Збільшились строки та розміри компенсації за працевлаштування переселенців

Збільшились строки та розміри компенсації за працевлаштування переселенців

Кіровоградський обласний центр зайнятості
Кіровоградський обласний центр зайнятості. Фото: Суспільне Кропивницький

З 2024 року уряд збільшив строки та розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіла заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома.

Збільшили тривалість надання компенсації: з двох до трьох місяців за працевлаштування ВПО (внутрішньо переміщених осіб) та до шести місяців за працевлаштування ВПО з інвалідністю.

Зміниться також розмір компенсацій. До цього виплачували 6700 гривень на місяць, з 1 січня 2024 року це буде 7100 гривень, а з 1 квітня — 8000 гривень. Роботодавець має право отримати 21300 гривень за одну працевлаштовану людину.

Наталія Невідома розповіла, для отримання компенсації працевлаштування не обов'язкове через службу зайнятості. Роботодавець може самостійно знайти працівника, взяти на роботу та подати документи до служби зайнятості.

Працевлаштування може бути також за сумісництвом, за строковим або безстроковим трудовим договором.

Також є зміни до термінів подачі документів. Нині їх можна подати не раніше п'яти днів від дати працевлаштування працівника, але не пізніше шести місяців від дня працевлаштування.

У Кіровоградській області у 2023 році 238 підприємців скористалися компенсацією за працевлаштування 440 внутрішньо переміщених осіб. На цю програму спрямували 5,6 мільйона з фондів державного страхування, сказала Наталія Невідома.

На початок