Метеозалежні можуть відчути: до Черкащини наближається холодний атмосферний фронт

Метеозалежні можуть відчути: до Черкащини наближається холодний атмосферний фронт

Метеозалежні можуть відчути: до Черкащини наближається холодний атмосферний фронт
Фото: Суспільне Черкаси

До Черкащини наближається холодний атмосферний фронт, який проявить себе невеликим снігом, посиленням вітру та похолоданням.

Похолоднішає вже проти ночі на 12 січня, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань

"Наразі в атмосфері склалася вкрай нетипова синоптична ситуація. Над Європою встановився блокуючий антициклон, і атлантичним вихорам доводиться огинати його по більш північних широтах, після чого вони «пірнають» на південь. Це нагадує гірку, з якої циклони спускаються один за одним. Зміна погоди, а саме різкі коливання температури повітря, атмосферного тиску, посилення вітру – це наслідок їхнього впливу, які можуть негативно позначатися на самопочутті метеозалежних людей".

За словами синоптика, перший циклон, який промчався по східній траєкторії, призвів до потепління на Черкащині. За добу температурний фон підвищився на 8º, атмосферний тиск знизився на 10 одиниць.

"Найближчої ночі (12 січня - ред.) до Черкащини наблизиться холодний атмосферний фронт, який проявить себе невеликим снігом, посиленням вітру та відкриє безперешкодний шлях холодному повітрю. Температура впродовж доби очікується 9-14º морозу. Завтра вдень без істотних опадів", — розповів Віталій Постригань.

Синоптик додав: 13 січня, у суботу — чергову порцію снігу на Черкащину принесе другий циклон із серії «пірнаючих». Температура вночі опуститься до 10-15º морозу, вдень очікується 5-10º морозу.

У неділю, 14 січня, вночі без опадів. Вдень невеликий сніг, місцями пориви 15-20 м/с. Температура вночі 10-15º морозу, вдень 1-6º морозу.

"За прогностичними розрахунками, новий робочий тиждень розпочнеться спокійною погодою. Температура вночі очікується 1-6º морозу, вдень близько 3º морозу - 2º тепла. Періодичний сніг на фоні морозної погоди зумовлюватиме ожеледицю на дорогах і тротуарах. Лід на річках і водосховищі тонкий та ненадійний Виходити на такий лід вкрай небезпечно", — повідомив Віталій Постригань.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок