На Київщині орудують шахраї від імені посадовців: просять грошей у підприємців

На Київщині орудують шахраї від імені посадовців: просять грошей у підприємців

На Київщині орудують шахраї від імені посадовців
Фото ілюстративне: Pixabay

У Бориспільському районі Київської області шахраї звертаються до підприємців та керівників установ Бориспільського району з листами про допомогу. Представляються посадовцями райдержадміністрації й просять фінансової допомоги на особисті рахунки.

Про це заявив голова Бориспільської районної державної адміністрації Руслан Дяченко.

"Сьогодні знову стало відомо, що від мого імені та від імені інших посадових осіб шахраї звертаються до підприємців та керівників установ Бориспільського району з листами про допомогу. Також, представляючись мною, телефонують і просять фінансової допомоги на особисті рахунки", — йдеться у дописі посадовця.

Руслан Дяченко наголосив, що Бориспільська районна військова адміністрація не надсилає подібних листів.

"Прохання, кому надходили подібні листи або дзвінки, зверніться до мене та в правоохоронні органи", — закликав очільник району.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України попереджає переселенців про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" не виходив на зв'язок.

Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.

У Києві викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У столиці викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

"Вам посилка": правоохоронці попереджають про нову шахрайську схему. "Ділки" розповсюджують фейкові СМС-повідомлення про надходження посилок від імені відомого українського поштового сервісу. Сповіщення містять фішингові посилання на підконтрольні зловмисникам ресурси. Їхня мета — зібрати платіжні дані громадян аби привласнити заощадження.

На початок