12 тисяч доларів за фіктивну довідку для уникнення мобілізації. У Миколаєві лікаря підозрюють в отримання хабаря

12 тисяч доларів за фіктивну довідку для уникнення мобілізації. У Миколаєві лікаря підозрюють в отримання хабаря

У Миколаєві затримали лікаря-інтерна за пособництво в отриманні хабаря. За даними слідства, медик запропонував пацієнту уникнути мобілізації за допомогою фіктивної довідки. Вартість документа оцінив у 12 тисяч доларів.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі.

Як зазначили в прокуратурі, підозрюваний за попередньою змовою із невстановленими людьми створили схему отриманні хабарів.

До лікаря звернувся місцевий житель Миколаєва, аби проконсультуватись щодо стану свого здоров’я. Медик повідомив йому про можливість допомогти в ухиленні від мобілізації, отримавши фіктивну довідку. Свою "послугу" він оцінив у 12 тисяч доларів.

"Схема полягала у наданні можливості військовозобов’язаним особам уникнути мобілізації через виготовлення свідомо неправдивих медичних документів щодо їх непридатності до військової служби. Під час одержання частини неправомірної вигоди у розмірі 8 тисяч доларів, яке відбувалось під контролем правоохоронців, лікаря затримали", — йдеться в повідомленні.

Лікарю-інтерну повідомили про підозру за статтею Частина статті 27 частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України."Пособництво в одержанні неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб". Санкції передбачають позбавлення волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, з конфіскацією майна.

Суд обрав медику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 584 тисяч гривень.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок