У Машівській ТГ на Полтавщині понад 800 господарств залишились без водопостачання: коли відновлять

У Машівській ТГ на Полтавщині понад 800 господарств залишились без водопостачання: коли відновлять

У селищі Селещина Машівської громади більше 800 домогосподарств залишились без водопостачання. Це триває більше двох тижнів.

Водонапірна вежа, яка обслуговувала частину селища, вийшла з ладу. Оскільки вона перебуває на балансі "Укрзалізниці", місцева влада не може самостійно ліквідувати аварію. Про це Суспільному повідомив начальник залізничної станції "Селещина" Юрій Кучма.

Де беруть воду місцеві жителі

Житель Селещини, що у Машівської громади, Олексій Єршов користується водою зі свердловини сусідів. У нього вдома водопостачання немає вже більше двох тижнів.

В Селещині зникла вода
Місцеві жителі проціжують воду через її погану якість. Суспільне Полтава

"Почало з перебоями працювати. У нічний час, коли споживачів було мало, то хоч трошки з’являлася. А потім зовсім вже", — розказав місцевий житель Олексій Єршов.

"Не знаю, що це за осад, але пити її (воду – ред.) не можна. Залишається воно на ваті. Це чи сода, чи щось схоже на соду", — каже місцева жителька Любов Єршова.

Коли зникла вода

Зниження тиску помітили 22 грудня 2023-го року, розповів начальник станції Юрій Кучма.

У Машівській громаді 800 господарств залишились без водопостачання
Води в селищі немає від 22 грудня минулого року. Суспільне Полтава

"Я подзвонив начальнику будівельно-монтажного управління. Він сказав, що у нього бригади зайняті на інших об’єктах, бо там теж пошкодження є, і пообіцяв 2 числа (січня 2024-го – ред.) надати бригаду", — каже начальник залізничної станції "Селещина" Юрій Кучма.

"Перед новим роком, коли дізнався, що протягом чотирьох днів ніхто нічого не робив. Я запропонував свою допомогу, запропонував свою бригаду, але, на превеликий жаль, нам назустріч не пішли і сказали, що будуть робити своїми силами", — говорить селищний голова Машівської ТГ Сергій Сидоренко.

Водонапірна вежа
На цій водонапірній вежі трапилась аварія. Суспільне Полтава

Нині місцеві жителі шукають інші джерела води, розповіла місцева Тетяна Пугач.

"У мене на вулиці є один колодязь, у нас там 45 дворів, то ми туди ходимо до колодязя. Вранці і ввечері. Чотири відра зранку і чотири ввечері", — повідомила місцева жителька Тетяна Пугач.

"Ви самі розумієте, яка в колодязі вода, вода дуже жорстка. Для господарських цілей вона ще годиться, а щоб в їжу, вона дуже жорстка", — каже місцева жителька Ольга Семихатко.

Чому в селищі зникла вода

Як розповів Юрій Кучма, для роботи вежі потрібен насос, але через пошкодження ствола його не можуть встановити.

У Машівській ТГ понад 800 господарств залишились без водопостачання
Жителі Селещини прийшли до місцевого вокзалу просити залізничників відремонтувати вежу. Суспільне Полтава

"Вийшло так, що ствол, на сьогодні вдалося з’ясувати, у чотирьох місцях пошкоджений, перебиті труби. Їх зараз підніймають, що буде далі – поки не можуть сказати. Зараз працюють", — пояснив начальник залізничної станції "Селещина" Юрій Кучма.

"Якщо вийшла з ладу та свердловина, ми будемо знаходити можливості підключити людей (до водопостачання – ред.) і пробивати нову свердловину", — говорить селищний голова Машівської ТГ Сергій Сидоренко.

За словами Сергія Сидоренка, відновити водопостачання планують протягом тижня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок