"Ніколи не пізно навчатися творчості". Рятувальник з Миколаївщини пише картини про війну та свою роботу

"Ніколи не пізно навчатися творчості". Рятувальник з Миколаївщини пише картини про війну та свою роботу

Сергій Краснорєпов — фахівець запобігання надзвичайним ситуаціям з Миколаївщини, який працює на Південноукраїнській атомній електростанції. Чоловік створює картини та стінописи, на яких зображує пожежі, військову техніку, атомну електростанцію та інші мотиви, пов’язані з його роботою та війною в Україні.

Про свою творчість митець-рятувальник розповів кореспондентам Суспільного.

На одній зі своїх картин рятувальник із Южноукраїнська Сергій Краснорєпов зобразив пожежу на нафтобазі у Миколаєві після удару російської армії. Говорить, відчував образу через те, що відбувається із рідним містом.

"Намагаюсь зафіксувати такі моменти, можливо для історії. Залишити слід для покоління майбутнього, що відбувалося у нас в країні", — каже чоловік.
Сергій Краснорєпов, 10 січня 2024 року.
Сергій Краснорєпов, 10 січня 2024 року. Фото: ДСНС

54-річний Сергій Краснорєпов на Південноукраїнській атомній станції рятувальником працює понад 26 років. Говорить, малювати вчився самостійно це заспокоює та допомагає в роботі.

"Хобі таке в мене. З дитинства любить малювати олівцями, пензликами, фарбами звичайними. У мене є фотографія, де я маленький, але вже трактор якийсь малював. Я тільки почав писати ці картини. На початку повномасштабного вторгнення взагалі не було настрою, нічого. Я рік не малював. Не було бажання. Зараз трошки відпочиваю, багато енергії, але воно теж набридає", — розповідає Сергій.

Стінопис Сергія, 10 січня 2024 року.
Стінопис Сергія, 10 січня 2024 року. Фото: ДСНС

Олійними фарбами на стінах пожежної частини, де працює чоловік намалював пожежників та атомну електростанцію. На роботу витратив понад два тижні. Такі малюнки колеги — надихають, говорить заступник начальника загону роботи з персоналом Володимир Вітошинський.

"Основною картиною в нас атомна електростанція з написом перший державний пожежно-рятувальний загін, бо ми охороняємо атомну електростанцію. Усе, що тут ви можете побачити — це завдяки йому. В нього своя особлива техніка. Він вирізає трафарети, трикутники, ромби та переносить це потім на саму картину, на стіну", — каже Володимир Вітошинський.

"Малюнок, який ви бачите на стіні з державною символікою ДСНСДержавна служба України з надзвичайних ситуацій. України — це також робота Краснорєпова Сергія. Своїм прикладом він дає зрозуміти та показує молодому поколінню, що ніколи не пізно навчатися творчості", — додає він.
Стінопис Сергія, 10 січня 2024 року.
Стінопис Сергія, 10 січня 2024 року. Фото: ДСНС

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок