Це – зневага до власної культури. Прикарпатські депутати звернулися до МОН

Це – зневага до власної культури. Прикарпатські депутати звернулися до МОН

Це – зневага до власної культури. Прикарпатські депутати звернулися до МОН УНІАН

Депутати Івано-Франківської обласної ради підготували звернення до Уряду, в якому просять залишити обов'язковим складання зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Відповідне звернення підтримали під час сесії облради 25-го вересня.

"Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, занепокоєні намірами Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти запровадити можливість вибору здавати тестування з української мови або мови та літератури під час ЗНО. Його скасування несе пряму загрозу освітній реформі та гуманітарній політиці в Україні. Знання української мови, історії України та української літератури – це питання національної безпеки держави", - йдеться у зверненні.

Це – зневага до власної культури. Прикарпатські депутати звернулися до МОН

Це – зневага до власної культури. Прикарпатські депутати звернулися до МОН

Депутатка облради та філологиня за фахом Оксана Тебешевська вважає, що це звернення потрібно обов’язково підтримати.

"Ми маємо зрозуміти одне: немає української мови, літератури, історії України, то немає нас з вами - немає українців як нації. Це є базова дисципліна для формування патріота України, яка здатна пізнавати себе і розвивати свої творчі здібності. Це - просто зневага до власної культури. Скасування ЗНО призведе до зниження читання української літератури, а вона є вагомою складовою розвитку особистості", - зазначила Тебешевська.

"Це – диверсія під фундамент Української Держави. Література формує все, що єднає нас як націю. Процес державного будівництва - неможливий без літератури. Таку ідею може придумати тільки свідомий ворог Української держави", - сказав голова обласної ради Олександр Сич.

Це звернення підтримали 66 депутатів Івано-Франківської облради.

До слова, на 37-й сесії Івано-Франківської обласної ради також підтримали звернення до Верховної Ради України, Кабміну та МОЗу щодо закупівлі тест-систем ІФА або спрямування грошей місцевим бюджетам з держбюджету на їхнє придбання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди