Як служба зайнятості у Житомирі допомагає ветеранам війни адаптуватися до мирного життя

Як служба зайнятості у Житомирі допомагає ветеранам війни адаптуватися до мирного життя

Як служба зайнятості у Житомирі допомагає ветеранам війни адаптуватися до мирного життя
Фото: Житомирський обласний центр зайнятості

З початком вторгнення Росії в Україну багато українців набули статусу учасників бойових дій і стали потребувати особливої підтримки від держави. У службі зайнятості розповіли, як можуть допомогти захисникам і членам їх родин.

Про це 9 січня повідомила Житомирська обласна рада.

Ваучери на навчання та гранти на розвиток власного бізнесу

Учасникам бойових дій у службі зайнятості готові запропонувати підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, яка користується попитом на українському ринку праці.

"Служба зайнятості має власні сучасні центри професійно-технічної освіти, які навчають слухачів за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Для учасників бойових дій таке навчання є безоплатним", — йдеться у повідомленні.

Той, хто не зареєстрований в службі як безробітний, але має професійно-технічну чи вищу освіту, також може безоплатно отримати ваучер на навчання. З його допомогою можна пройти перепідготовку за робітничими професіями або здобути наступний освітній рівень. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком зі 124 професій та спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 січня 2024 року — це понад 30 тисяч гривень (30 280 гривень). Якщо ж вартість навчання є вищою, то роботодавець чи людина доплачують різницю самостійно. Такий ваучер видається одноразово.

Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

Програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту єРобота

Служба зайнятості супроводжує дві з програм надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту єРобота.

За програмою "Власна справа" можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Подати заявку на отримання гранту разом із бізнес-планом можна через Портал "Дія". До заяви обов'язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Обов'язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом шести місяців з дати отримання коштів.

Для учасників бойових дій, людей із інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів:

  • до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць;
  • до 1 мільйона гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП, за умови створення чотирьох і більше нових робочих місць.

Подати заявку на отримання гранту за будь-якою програмою можна через портал "Дія".

Допомога по безробіттю та працевлаштування

Ветерани також можуть звернутися до центрів зайнятості для отримання допомоги по безробіттю або працевлаштуванню. Розмір допомоги визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану максимальна сума не може перевищувати розміру мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня календарного року. З 1 січня 2024 — це 7100 гривень.

Податися на таку допомогу можна з першого дня після отримання статусу безробітного. На період дії воєнного стану тривалість виплати не може перевищувати 90 календарних днів. Водночас для людей передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Також шукати роботу можна як самостійно безпосередньо на Єдиному порталі вакансій, так і шляхом оформлення підписки за галуззю або регіоном через чат-боти у Telegram та Viber.

Як служба зайнятості у Житомирі допомагає ветеранам війни адаптуватися до мирного життя
Фото: Державна служба зайнятості

Раніше Суспільне повідомляло, що ветеран війни Валерій Татуревич став першим на Житомирщині учасником експериментального урядового проєкту з безоплатного профнавчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок