На Київщині триває знищення боєприпасів, лунатимуть вибухи

На Київщині триває знищення боєприпасів, лунатимуть вибухи

У Вишгородському районі Київщини сьогодні, 10 січня, відбудуться роботи з ліквідації вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомила у Telegram Київська обласна військова адміністрація.

У зв'язку з плановою роботою саперів жителі деяких громад, а також передмістя столиці можуть чути звуки вибухів.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 19 жовтня сапери працювали у Вишгородському, 6 жовтня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а 14 грудня в Обухівському районах Київщини. 15 грудня планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Бучанському районі.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок