Шість шкільних автобусів отримають територіальні громади Закарпаття

Шість шкільних автобусів отримають територіальні громади Закарпаття

30 шкільних автобусів, серед яких чотири — для дітей з інвалідністю, закупили на майже 90 мільйонів гривень Закарпатська ОВА спільно з територіальними громадами. 24 з них громади вже отримали.

Про це Суспільному розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. За його словами, від початку повномасштабного вторгнення Закарпаття передало для потреб ЗСУ 70 автобусів.

Шість шкільних автобусів отримають територіальні громади Закарпаття, діти яких живуть далеко від закладів освіти. 85 учнів із 5 сіл потребують довозу в Неветленфолівського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів.

"До Пийтерфолвівської територіальної громади відносяться 16 сіл і досить віддалені одне від одного. На початку повномасштабної війни ми віддали свої автобуси для війська. Наразі маємо два старі автобуси й не можемо розв'язати питання відвозу дітей до шкіл. Потребують довозу близько 500 дітей. І це дуже віддалені села одне від одного", — розповів голова Пийтерфолвівської громади Йосип Оросі.

Міжгірський селищний голова Василь Щур розповів: у їхньому гірському районі довозу потребують близько 3 тисячі учнів. За його словами, школи розташовані далеко і діти не можуть самостійно до них дістатися.

"Придбання шкільних автобусів — це програма, яку ми отримуємо від Міністерства освіти рішенням Кабінету Міністрів. Це субвенційні кошти, які надходять на наш бюджет. І, звісно, є співфінансування курівників територіальних громад", — розповіла директорка департаменту освіти й науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок