У Києві внаслідок російських атак погіршилася якість повітря — Єрмак

У Києві внаслідок російських атак погіршилася якість повітря — Єрмак

У Києві внаслідок російських атак погіршилася якість повітря — Єрмак
Наслідки російської атаки. Київ, 29 грудня 2023 року. Фото: Дар'я Кінша/Суспільне

Внаслідок російських атак у Києві погіршилася якість повітря. Екологи фіксують підвищення концентрації продуктів горіння, хімікатів і пилу.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

"Після останньої атаки якість повітря в Києві значно погіршилася через високу концентрацію продуктів горіння, хімікатів і пилу. Приблизний підрахунок збитків довкіллю перевищив 56 мільярдів євро з понад 3300 задокументованими судовими справами", — сказав голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Він зазначив, що Україна рішуче налаштована бути однією з перших країн у світі, яка притягне росіян до відповідальності саме за збитки, завдані довкіллю.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зауважив, що через забруднення повітря, спровоковане російськими обстрілами 29 грудня та 2 січня, Україна зазнала збитків на суму 400 тис. дол. За його словами, у повітря потрапило понад 5 тис. тонн СО2. Інспектори й далі фіксують збитки, яких завдають українському довкіллю російські війська.

Раніше Стрілець заявив, що за час повномасштабної війни Росія здійснила понад 2,5 тисячі злочинів проти довкілля України. За його словами, це лише ті факти, які Міндовкілля змогло зафіксувати.

У Києві зранку 29 грудня минулого року попереджали про підвищення концентрації продуктів горіння, зокрема пилу, у північній частині міста. Задимлення було спричинене російською ракетною атакою. Громадянам рекомендували обмежити перебування на вулиці в місцях задимлення. Вдень у місті спостерігався низький рівень забрудненості.

4 січня, у столиці зафіксували підвищення концентрації пилу. Фахівці рекомендували обмежити перебування на вулиці. Високий і середній рівень забрудненості повітря спостерігався у Шевченківському, Подільському, Голосіївському, Дніпровському і Дарницькому районах.

Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря тоді назвали метеорологічні умови, зокрема, дуже низьку швидкість вітру. Це спричинило накопичення та утримання шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

5 січня якість повітря у Києві нормалізувалася. У місті спостерігався дуже низький рівень забрудненості.

На початок