Організатори збільшили розмір Нобелівської премії

Організатори збільшили розмір Нобелівської премії

Організатори збільшили розмір Нобелівської премії pixabay

Рада директорів Нобелівського фонду збільшила Нобелівську премію 2020 року на 1 мільйон шведських крон (приблизно 110 тисяч доларів). Відтак за одну призову категорію переможці отримуватимуть 10 мільйонів шведських крон (1,1 мільйона доларів).

"Публічне оголошення лауреатів Нобелівської премії 2020 року розпочнеться 5 жовтня. Особливо важливим цього року є святкування досягнень лауреатів, які надихають нас і дарують надію на майбутнє. Наближаючись до тижня оголошень, ми раді повідомити, що цього року збільшуємо суму на 1 мільйон шведських крон", — сказав виконавчий директор Нобелівської фундації Ларс Хейкенстен, повідомляє пресслужба комітету.

З початку 2012 року інвестиційний капітал Нобелівського фонду зріс — з майже 3 мільярди до 4,6 мільярда шведських крон. Причиною цього стало вдале інвестування.

"Амбіція Нобелівського фонду полягає в тому, щоб у майбутньому розмір премії відповідав реальним доходам у суспільстві", — пояснив Хейкенстен.

Що відомо

  • Через пандемію цьогорічне вручення Нобелівської премії пройде у новому форматі.
  • Імена нобелівських лауреатів назвуть у період з 5 до 12 жовтня. Церемонія вручення відбудеться 10 грудня — у день смерті Альфреда Нобеля.
  • Медалі та дипломи переможцям передадуть через посольства їхніх країн або наукові центри, в яких працюють переможці.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше