У Києві для ветеранів ЗСУ організували безкоштовне таксі. Хто може скористатися послугою

У Києві для ветеранів ЗСУ організували безкоштовне таксі. Хто може скористатися послугою

У Києві для ветеранів ЗСУ організували безкоштовне таксі. Хто може скористатися послугою
Таксі для ветеранів ЗСУ. Фото: Благодійний фонд "Голуби миру"

У Києві запустили пілотний проєкт "Безкоштовного інклюзивного транспорту для військових". Скористатися таксі можуть ветерани, які не можуть самостійно пересуватися, а також ті, хто можуть пересуватися, але потребують для цього більше часу, додаткових зусиль або допомоги.

Про це повідомляє Благодійний фонд "Голуби миру".

Щоб перевозити ветеранів, ініціатори проєкту придбали мікроавтобус Volkswagen Caravella. Автомобіль обладнаний необхідним для для людей із обмеженими фізичними можливостями:

  • в автівці широкий та комфортний салон, тож у пасажирів є достатньо місця для зручної подорожі
  • машина оснащена спеціальними кріслами або системами фіксації для забезпечення безпеки і комфорту
  • всередині є індивідуальний клімат-контроль, який допомагає забезпечити оптимальні умови для поїздки.

"В майбутньому ми хочемо розширити свій спектр допомоги, придбати кілька спеціально обладнаних автомобілів. Тому ми починаємо збір на ще один інклюзивний транспорт, який спеціально обладнаний для поїздок містом. Плануємо зібрати всю необхідну суму у розмірі 400 000 тис. грн до кінця першого кварталу 2024 року", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що якщо коштів буде не достатньо або гроші залишаться після придбання автівки — усю суму спрямують на закупівлю операційного покриття для очної хірургії Головного військово-медичного клінічного центру Державної Прикордонної Служби.

Щоб викликати інклюзивне таксі, потрібно подати заявку й заповнити форму, а також можна звернутися за номером телефону: 099 397 62 82.

Що відомо про послугу інклюзивного таксі у Києві

У вересні 2022 року у Києві відновило роботу "соціальне таксі" для перевезення людей з інвалідністю до лікарень, центрів реабілітації та закладів освіти. Ця послуга не працювала у столиці від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Пілотний проєкт послуги інклюзивного таксі в Києві Департамент соціальної політики КМДА тестував у 2020 році. Тоді участь у проєкті взяли 140 дітей з інвалідністю, які здійснили близько тисячі поїздок. Станом на травень 2023 року "соціальне таксі" здійснило близько 10 тисяч перевезень.

"Соціальне таксі" – спеціально облаштований транспорт. Він призначений для перевезення людей з інвалідністю І групи та/або одиноких непрацездатних громадян, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації, до соціально значимих об'єктів.

Що відомо про заходи підтримки ветеранів у Києві та області

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи. Ще у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.

На Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям, а також комплексно супроводжують поранених військових та їхні родини під час лікування.

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни. Зокрема, йдеться про придбання сучасного обладнання для реабілітаційного центру в Києві.

У столиці презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За його допомогою можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних.

Шість громад Київщини долучились до нового проєкту: помічники ветерана дбатимуть про збереження їхнього здоров'я, допомагатимуть працевлаштуватись, підвищити кваліфікацію або відкрити власну справу.

На початок