На Івано-Франківщині до ув'язнення засудили двох колаборанток із Херсонщини — СБУ

На Івано-Франківщині до ув'язнення засудили двох колаборанток із Херсонщини — СБУ

На Івано-Франківщині до ув'язнення засудили двох колаборанток із Херсонщини — СБУ
Фото: Служба безпеки України

На Івано-Франківщині до ув'язнення заочно засудили двох колаборанток із Херсонщини. Одна з них очолювала окупаційну сільську раду, інша працює директоркою дитсадка.

Про це повідомили на Facebook-сторінці СБУ Івано-Франківської області.

Як йдеться у дописі, одна із засуджених — проросійська активістка, яка у 2022 році за пропозицією віцегауляйтера Херсонщини Стрємоусова очолювала окупаційну сільраду.

"Староста" налагодила співпрацю з адміністрацією загарбників, проводила проросійську агітацію, збирала у жителів копії документів для окупаційної влади, організовувала доставку допомоги від партії "Єдіная Росія", — повідомляють в СБУ.

Після звільнення правобережжя Херсонщини колаборантка втекла до Росії. Як оплату за службу, жінка отримала сертифікат на отримання грошей для придбання житла у Ставропольському краї РФ.

Її засудили на 10 років ув'язнення за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Друга засуджена — директорка дитячого дошкільного закладу села Микільське. Жінка добровільно почала співпрацювати з окупантами та перевела навчальний заклад на російські стандарти освіти.

"Даючи коментар проросійським пропагандистам, колаборантка заявляла, що нібито все село є російським, а відтак завжди російською були й школа, і дошкільний навчальний заклад", — йдеться у дописі.

Жінку засудили до двох років позбавлення волі за ч. 3 ст. 111-1 ККУ.

Строк відбування покарання обчислюватимуть з моменту фактичного затримання колаборанток. Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок