"Путівник у світ шрифту Брайля" представили сьогодні в Ужгороді. Цей інформаційний буклет розробили в межах проєкту "Видимо", розповіла керівниця проєкту Марина Сташина-Неймет.
В рамках проєкту "Видимо" розробили інформаційний буклет про шрифт Брайля. Також в поліклініці та міській бібліотеці встановили таблички із цим шрифтом.
Керівниця проєкту Марина Сташина-Неймет розповіла, що йшлося про такий проєкт, який буде дуже корисним багатьом людям, який приверне увагу до проблеми, яку мало висвітлюють.

"А інформаційна доступність, особливо у зв’язку із початком карантину, ставала все більш нагальною навіть в тому контексті, що якщо людина кудись вийшла, а вона має якісь суттєві порушення зору, то як їй зорієнтуватися самій? Саме тому ми й захотіли зробити так, щоб ці таблички з’явилися нарешті в нашому місті”.
В міській бібліотеці таблички для незрячих та слабозорих розмітили цього тижня, каже директорка Людмила Ленарт. В приміщенні є також жовті таблички із чорними символами.
“Саме ці кольори допоможуть людям із порушеннями зору побачити саме ту інформацію, яка розміщена на цих табличках, — пояснила директорка. — Всередині приміщень у нас знаходяться таблички, які дублюють надписи шрифтом Брайля, а на вході у нас – табличка, яка дублюється звичайним шрифтом, випуклим та шрифтом Брайля”.

Олександр Неймет читає табличку шрифтом Брайля при вході до бібліотеки. Каже: вона розміщена на зручному рівні для прочитання.
“Адже ми маємо орієнтуватися на середній зріст людини, а не на високий, — розповів Олександр, — бо більшість незрячих чи слабозорих будуть такого зросту, як я, або меншого. Було б незручно, якби вона була зависоко”.
Загалом, Олександр говорить що Ужгород доволі незручний для незрячих людей.
“Ми зараз пройшлися від міськради до міської бібліотеки. Мушу сказати, якби я йшов сам, то це було б дуже незручно. Щодо інформаційних табличок, то я думаю, що їх багато в нашому місті. Але хотілося б, щоб вони на основних будівлях були”, — сказав чоловік.
Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський пояснив, що питанням щодо тротуарів чи благоустрою міста займається департамент житлово-комунального господарства міськради.
"Виділили певні кошти на проєкти (дороги, вулиці й тротуари). Проводяться [перевірки] в об’єктах комунальної власності (переважно це лікарні або поліклініки). Спеціалісти, які мають відповідний сертифікат, роблять аналіз цих об’єктів і прописують, що необхідно доробити. Тобто пандуси та якісь інші заходи. Це все мають зробити спеціалісти, дати висновок, на підставі якого міська рада буде виділяти кошти для забезпечення закладів цими заходами”, — розповів головний архітектор міста.
Читайте також: Чи доступний Житомир для незрячих? Кореспонденти Суспільного провели експеримент