Кудрицький розповів про стан енергосистеми України після ранкового російського обстрілу

Кудрицький розповів про стан енергосистеми України після ранкового російського обстрілу

Кудрицький розповів про стан енергосистеми України після ранкового російського обстрілу
Фото: Медіацентр

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що після комбінованої атаки РФ із застосуванням ракет і "шахедів" 8 січня енергосистема України працює стабільно.

Про це посадовець повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Важких наслідків ранкова атака ворога не принесла. Але є ускладнення в низці регіонів, пов'язані з негодою. Мороз, ожеледиця та вітер спричинили знеструмлення цілої низки населених пунктів", — сказав Кудрицький.

Голова "Укренерго" зазначив, що фахівці з обленерго у регіонах працюють над відновленням живлення споживачів.

"Ситуація в енергосистемі контрольована, є певний запас міцності. Але, на жаль, він не такий великий, як би хотілося, тому енергетики продовжують закликати громадян ощадливо споживати електроенергію в наступні декілька днів, щоб допомогти системі", — підкреслив Кудрицький.

Кудрицький додав, що економія електроенергії громадянами має певний позитивний вплив на роботу енергосистеми.

"Ми його оцінюємо як еквівалент роботи 2-3 стандартних блоків теплової генерації, тобто це близько 200-400 мегават. Це досить багато. Дефіцити, про які ми час від часу говоримо, як раз часто складають декілька сотень мегават потужності. Тому економія дуже допомагає, без неї було б набагато важче", — підсумував голова "Укренерго".

Що відомо про масовану атаку 8 січня

Уранці 8 січня РФ завдала ракетного удару по низці українських регіонів.

Повітряні сили ЗСУ оголосили, що під час атаки знищили 18 крилатих ракет та вісім "шахедів". Загалом окупанти використали для обстрілу 59 засобів.

Речник ПС Юрій Ігнат вказав, що відсоток збитих російських цілей залишається незмінним. Водночас наявними в України засобами ППО важко або неможливо збити деякі балістичні ракети, які запускає РФ.

На початок