Просили про мир та збирали гроші для військових: підсумки роботи будинку святого Миколая у Полтаві

Просили про мир та збирали гроші для військових: підсумки роботи будинку святого Миколая у Полтаві

Подарунки дітям та гроші для ЗСУ: які підсумки роботи будинку Миколая у Полтаві
Будинок святого Миколая у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві понад місяць працював будиночок святого Миколая. Протягом цього часу збирали гроші для військовослужбовців, а також дарували дітям подарунки.

Коли працював будинок Миколая у Полтаві

7 січня завершив роботу будиночок святого Миколая у Полтаві, який розташований біля Свято-Успенського собору ПЦУ. Працював він від 3 грудня 2023-го.

Підсумки роботи будинку святого Миколая у Полтаві: що було 2023 та 2024
Роман Сагайдачний під час зустрічі дітей у костюмі святого Миколая, грудень 2023-го року. Фото: Суспільне Полтава

Другий рік поспіль роль святого Миколая виконував Роман Сагайдачний, який переїхав із Харкова до Полтави через війну. За його словами, цього року діти, як і торік, просили, зокрема, миру. Суспільному Роман Сагайдачний розповів:

"Дуже багато було дорослих. Багато військових було, було багато хлопців з госпіталю. Мені подобається, це була чарівна казка. Був лист, який написала дівчинка, але вона написала від імені кота. Він звучав так: "Я – кіт Марсель. Живу у Полтаві, мені 12 років. Добрий день, святий Миколаю. Я хочу у подарунок синю рибу".

Будинок святого Миколая у Полтаві: як працював та що зробили
Волонтер Роман Сагайдачний у будинку Миколая. Фото: Суспільне Полтава

Які підсумки роботи будинку Миколая у Полтаві

Будинок святого Миколая ― це проєкт благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих". Її голова Наталія Гранчак Суспільному розповіла, що кожній дитині, яка відвідала Миколая, давали ласощі. За понад місяць роботи роздали приблизно 3500 подарунків. Це приблизно на тисячу більше, ніж у попередні роки.

"Подарунки для дітей ― це наша традиційна пропозиція, яка називається "Помічник святого Миколая". Ми розсилаємо листи, телефонуємо нашим друзям. Більшість із них підприємці полтавські, які приносять подарунки або перераховують на наш рахунок гроші, і ми закупляємо за них цукерки", ― повідомила Наталія Гранчак.

Скільки грошей на ЗСУ зібрали у будинку Миколая у Полтаві: сума
Дитячі малюнки, які принесли у будинок Миколая у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

За її словами, окрім того, подарунки роздавали дітям полеглих військовослужбовців.

"141 дитина з Полтавської громади отримала подарунки від святого Миколая і депутатів Полтавської міської ради. А також в області близько 900 дітей віком від 1 до 15 років отримують подарунки від "Полтавського батальйону небайдужих". Ми спробували охопити усіх дітей загиблих бійців у нашій області", ― повідомила голова організації.

Що робили у будинку Миколая у Полтаві 2023 та 2024: підсумки
Святковий декор у будинку святого Миколая у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Також, за словами Наталії Гранчак, у будиночку святого Миколая відвідувачі залишили гроші у спеціальних скриньках. Зібрану суму ― 75,5 тисяч гривень ― відправлять на придбання планшетів та ноутбуків для військовослужбовців.

Уперше будинок Святого Миколая у Полтаві запрацював 2015-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок