У "Тузлівських лиманах" на Одещині піднявся рівень води

У "Тузлівських лиманах" на Одещині піднявся рівень води

У "Тузлівських лиманах" на Одещині піднявся рівень води
Протока, з якої морська вода потрапляє до лиманів. Фото: Іван Русєв/Facebook

Рівень води в акваторії "Тузлівських лиманів" на Одещині на початку січня 2024 року піднявся у порівнянні з останніми місяцями.

Про це повідомив доктор біологічних наук та начальник науково-дослідного відділу нацпарку Іван Русєв на сторінці у Facebook.

За його словами, між Чорним морем та Джантшейським лиманом утворилась протока. Її середня ширина 15 м, глибина — близько 0,5 м. Кожну добу у Тузлівські лимани протягом місяця прибувало біля 650 тис/кубів морської води.

Також під час циклону природним шляхом сформувалась протока на два кілометри піщаного пересипу між Чорним морем та лиманом Бурнас. Середня ширина протоки – 50 м, середня глибина — метр. Кожну добу по цій протоці до 1 січня 2024 року у Тузлівські лимани прибувало близько п'яти млн/кубів морської води.

Іван Русєв додав, що зафіксовано також стрімкий підйом води в річці Дунай. Вода з річища р. Дунай перетікає через канал Дунай-Сасик і наповнює водосховище Сасик, звідки поступає в лиман Джантшейський. Частково "дунайська" вода з цього лиману поступає через лиман Малий Сасик в лиман Шагани. Кожну добу у акваторії по цієї протоці поступає 100-150 тис. кубів води.

"Таким чином, можна констатувати, що гідрологічний стан Тузлівських лиманів на початку січня 2024 року порівняно з літом 2023 року, суттєво покращився завдяки тому, що в Тузлівські лимани протягом цього часу поступило біля 150 млн. кубів води", — зазначив у своєму повідомленні Русєв.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок