ЦАХАЛ ліквідував "військову базу" ХАМАС на півночі Сектору Гази — речник Армії оборони Ізраїлю

ЦАХАЛ ліквідував "військову базу" ХАМАС на півночі Сектору Гази — речник Армії оборони Ізраїлю

Даніель Хагарі
Речник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі. Фото: Getty Images

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завершила ліквідацію "військової структури" угруповання ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Про це повідомляє The Times of Israel, посилаючись на заяву речника ЦАХАЛу контрадмірала Даніеля Хагарі.

Хагарі наголосив, що ізраїльським військовим знадобилося три місяці, щоб завдати ХАМАСу значної поразки на півночі Гази, не дозволивши батальйонам угруповання здійснювати масштабні атаки.

"Ми завершили ліквідацію військової бази ХАМАСу в північній частині Сектору і ми продовжимо поглиблювати досягнення, зміцнювати бар'єр і оборонні споруди на кордоні", — сказав речник ЦАХАЛу.

Водночас Хагарі сказав, що попри перемогу над ХАМАСом у північній частині Сектору Гази, із цих районів усе ще можливі "спорадичні ракетні обстріли Ізраїлю".

"Ми завдавали і будемо продовжувати завдавати ударів, а також поглиблювати досягнення в цих районах, але на це потрібен час", — заявив Хагарі.

Він додав, що наразі Армія оборони Ізраїлю зосереджена на ліквідації ХАМАСу в центральній і південній частинах Сектору Гази.

"Ми робитимемо це іншим методом, ретельно, ґрунтуючись на уроках, які ми винесли з бойових дій дотепер", — пояснив контрадмірал.

За його словами, табори біженців у центральній частині Гази "щільно забудовані та сповнені терористів", а в Хан-Юнісі знаходиться "підземне місто з розгалуженими тунелями".

"Це займе час, бойові дії триватимуть протягом 2024 року. Ми працюємо за планом, щоб досягти цілей війни: ліквідувати ХАМАС у центрі та на півдні та продовжити всі зусилля, розвідку, оперативний і військовий тиск, щоб повернути заручників", — сказав Хагарі.

Водночас за словами речника ЦАХАЛу, ізраїльські військові наразі будують нові оборонні споруди вздовж кордону з Газою, щоб дозволити жителям, переміщеним із 7 жовтня, повернутися до своїх домівок.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня 2023 року підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня торік Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня 2023 року погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада торік заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.

Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

На початок