Пенсіонери Тернопільщини можуть отримати додаткові LED-лампочки

Пенсіонери Тернопільщини можуть отримати додаткові LED-лампочки

Пенсіонери Тернопільщини можуть отримати 5 додаткових LED-лампочок у відділеннях Укрпошти. Другий етап обміну стартував 4 січня.

Про це розповіла операторка одного з відділень Тернополя Ольга Солтис.

Щоб отримати LED-лампочки, до поштового відділення прийшла тернополянка Людмила Білецька. Жінка каже, під час першого етапу програми обміняла старі лампи розжарювання на економні, а зараз бере додаткові.

Людмила Білецька
Пенсіонерка Людмила Білецька прийшла отримати лампи. Фото: Суспільне Тернопіль

"Вони економніші. Пенсіонерам платити за світло зараз дуже дорого. Обмінюємо з чоловіком, нас тільки двоє, то нам вистачить і на дачу, на квартиру, на два роки. У нас бойлер, бо вода гаряча дуже дорога, то ми платимо за світло до 300 гривень".

Тернополянка Людмила Білецька
Пенсіонерка Людмила Білецька. Фото: Суспільне Тернопіль

Прийшов за додатковими лампочками і Юрій Петрусяк.

тернополянин Юрій Петрусяк
Тернополянин Юрій Петрусяк прийшов за лампочками. Фото: Суспільне Тернопіль

"Якщо є можливість отримати, то чому б ні. Бракує лампочок, бо в мене троє дітей, то всім треба лампочки. Вона економна. Я вже переставив частину і частина залишилася зі старими. То якраз і доставлю там, де слід, будуть вже повністю на економному режимі працювати".

Пенсіонер Юрій Петрусяк
Тернополянин Юрій Петрусяк. Фото: Суспільне Тернопіль

Операторка поштового відділення Ольга Солтис говорить, 5 додаткових LED-лампочок можуть отримати тільки пенсіонери. Їх видають безкоштовно. Для цього потрібно принести паспорт, ідентифікаційний код і пенсійне посвідчення.

LED-лампочки на пошті
LED-лампочки. Фото: Суспільне Тернопіль

"Це тільки пенсіонерам і ми не обмінюємо, а видаємо лампи. Незалежно від того, де пенсіонер прописаний і отримує пенсію. Може прийти на будь-яке відділення Укрпошти та отримати лампочки додатково до першого обміну, якщо він вже здійснив цей обмін. Якщо пенсіонер не здійснив обмін під час першого етапу, коли надавали лампочки, він може принести 5 ламп для обміну, а також додатково отримати, маючи пенсійне посвідчення, 5 ламп".

Операторка Ольга Солтис
Операторка поштового відділення Ольга Солтис. Фото: Суспільне Тернопіль

Отримала додаткові лампочки й тернополянка Ольга Шанько. Пенсіонерка живе сама, в місяць платить за світло до 180 гривень.

"Для мене 180 гривень — це дорого, тому взяла собі економні лампочки. Три з маленьким цоколем і дві — з широким".

Тернополянка Ольга Шанько
Пенсіонерка Ольга Шанько. Фото: Суспільне Тернопіль

Почали видавати додаткові LED-лампочки 4 січня.

LED-лампочки на пошті
LED-лампочки. Фото: Суспільне Тернопіль

"Близько півтори тисячі лампочок ми роздали за ці дні. Найбільші черги зранку переважно і обід. 10 людей було зранку, то була черга", — каже операторка відділення Тетяна Нищота.

Тетяна Нищота
Операторка відділення Тетяна Нищота. Фото: Суспільне Тернопіль

На сайті Міністерства економіки повідомили, що під час Всеукраїнської програми обміну ламп розжарювання українці замінили понад 26 мільйонів ламп. Наразі ще 14 мільйонів енергозберігаючих ламп доступні для обміну.

На початок