З-під завалів музею Шухевича у Львові дістали фортепіано

З-під завалів музею Шухевича у Львові дістали фортепіано

З-під завалів музею Шухевича у Львові дістали фортепіано
Знищене фортепіано Романа Шухевича на руїнах музею, 5 січня 2024. Фото: Facebook / Львівський історичний музей

Сьогодні, 5 січня, з-під завалів музею Шухевича у Львові витягли фортепіано. Інструмент, на якому грав Роман Шухевич, був знищений внаслідок атаки БПЛА 1 січня.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівського історичного музею.

"Сьогодні з-під завалів нашим музейникам вдалось дістати фортепіано, на якому грав Роман Шухевич. Знищене, вигоріле... Збережемо як свідка акту російської агресії", — йдеться у повідомленні.

Донька Романа Шухевича Марія Шухевич-Трильовська розповіла Суспільному, що найбільше шкодує саме за фортепіано.

"Найбільш запам’ятався мені експонат – фортепіано. То є маленький рояль Романа Шухевича, його особистий, на якому він грав і на крайній лівій клавіші він вицарапав "Шухевич". За тим експонатом мені найбільш шкода, він стояв на першому поверсі, на нього то все посипалось", — каже Марія Шухевич-Трильовська.

1 січня на Fасebook-сторінці Львівського історичного музею повідомили про втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано тощо. Окремі речі, як бюст Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського, дістали з-під завалів вцілілими.

Наразі в музеї продовжують розбирати завали. Міський голова Львова Андрій Садовий каже, що в місті шукають можливості й шляхи для відновлення музею. Зокрема, у лютому планують оголосити міжнародний архітектурний конкурс на проєкт його відбудови.

На початок