На Житомирщину з російського полону повернули ще одного оборонця "Азовсталі" — прикордонника Сергія Гекалюка

На Житомирщину з російського полону повернули ще одного оборонця "Азовсталі" — прикордонника Сергія Гекалюка

На Житомирщину з російського полону повернули ще одного оборонця "Азовсталі" — прикордонника Сергія Гекалюка
З полону з Росії повернули оборонця "Азовсталі" Сергія Гекалюка з Чуднівщини. Фото: Держприкордонслужба України

Третього січня під час обміну полоненими додому з російського полону повернули ще одного оборонця Маріуполя і "Азовсталі" — 27-річного прикордонника Сергія Гекалюка, який родом із села Будичани Чуднівської громади.

Чуднівська журналістка Людмила Семенюк записала для Суспільного коментарі старости села Будичани та заступниці директора Будичанської гімназії.

"Так, підтверджую, що звільнили з російського полону нашого Сергія. Подзвонили матері, що він у Києві в шпиталі. Дружина Сергія — це моя племінниця, донька мого рідного брата, який зараз теж воює у складі ЗСУ на сході України. Крім Сергія, якого обміняли, у полоні лишаються ще двоє хлопців із нашого села. Одного з них один раз показали по телебаченню, що він іде на обмін, але не обміняли не знаю, чому", — сказав староста села Будичани Микола Каранюк.
Сергій Гекалюк
Сергій Гекалюк. Фото: Чуднівська міська рада

Заступниця директора Будичанської гімназії Ірина Рижук про Сергія каже, що він був хорошим учнем, вихованою і щирою людиною, захоплювався спортом. Мама Сергія працює вчителькою початкових класів у Будичанській гімназії. В школі Сергій любив спорт, брав участь у всіх спортивних заходах, особливо футбольних.

"Після закінчення школи Сергій пішов опановувати фах вчителя фізкультури в нашому Житомирському держуніверситеті. Після університету одружився. Спочатку він пішов працювати у прикордонну службу в Житомир. Брат його дружини був прикордонником і два роки жив у Маріуполі. Сергій з дружиною вирішили поїхати туди — там кращі перспективи. Повномасштабна війна застала їх там. Сергій відправив дружину до Львова, сам лишився обороняти Маріуполь. Уже перед виходом з "Азовсталі" він зробив останній дзвінок і сказав, що вони виходитимуть здаватися в полон. Сказав мамі, що запам'ятав її номер телефону і номер телефону дружини, зараз видаляє всі номери, відключає телефон і вони йдуть. Єдиний раз, коли він зміг подзвонити — це був дзвінок з Оленівки влітку 2022 року, і все. Більше з ним зв'язку не було аж до того часу, коли 3 січня він подзвонив і сказав: "Мамо, я в Україні", — розповіла Ірина Рижук.

Зі слів голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка, всього 3 січня з російського полону повернули шістьох захисників України з Житомирщини.

Раніше Суспільне повідомляло, що третього січня за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів Україна повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.

В рамках обміну полоненими додому з російського полону повернули 27-річного прикордонника з Овруччини Сергія Макаревича та 28-річну військову медикиню з Івано-Франківщини Галину Федишин, яка є випускницею Звягельського фахового медколеджу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок