Повернувся через 22 місяці полону. Розповідь доньки військового зі Львівщини Василя Даниловича

Повернувся через 22 місяці полону. Розповідь доньки військового зі Львівщини Василя Даниловича

Учора, 3 січня, Україна повернула 230 бійців і цивільних із російського полону. Серед них – шестеро жителів Львівщини. Родина контрактника Василя Даниловича чекала на нього майже два роки. Військовослужбовця обміняли незадовго до його 50-річного ювілею.

Про це Суспільному розповіла донька захисника Наталія Данилович.

Військовослужбовець Василь Данилович вже в Україні. У російському полоні він провів 22 місяці, говорить його донька.

"Ми самі не вірили, чесно кажучи. Тому що вже в принципі багато обмінів було і довго чекали. І це вже майже два роки, рахуйте у березні 2022 року його взяли в полон. Це все трапилося в Запорізькій області, це було в Пологівському районі. Конкретно – я не пам’ятаю, чесно. Як дізналася? Здогадалася. Спочатку здогадалася. Повірити в те, що його вбили – я не вірила", — каже Наталія Данилович.

Василь Данилович – військовий-контрактник. Чоловік служив у 128 гірсько-штурмовій бригаді. Наталія розповідає, про те, що її батько — військовополонений їй підтвердили влітку минулого року.

"Майже через рік перший лист ми отримали від нього. І це так все… цензура, ну тобто нічого зайвого, що живий-здоровий, що скучає. Тобто, такі загальні фрази. Нічого такого конкретного. Їхній конверт з Росії запаковувався нашим координаційним штабом і мені на пошту надсилалося", — розповідає донька звільненого військовополоненого.

Наталія Данилович з батьком
Наталія Данилович з батьком. Фото з особистого архіву Наталії Данилович

Минулого року Наталія дізналася, що її батько є у списках на обмін.

"Мені вчора, сидячи на роботі, дзвонить Координаційний штаб. Я, чесно кажучи, ще в шоці! Ми вас вітаємо, ваш батько сьогодні обміняний, в Україні. Ну я вам не можу передати це, знаєте! Пізніше задзвонили з СБУ, підтвердили. А вже десь о пів на 11 він сам подзвонив безпосередньо. Я вже з ним розмовляла. Учора не плакала, сьогодні плачу цілий день. Не видно було, що людина пробула два роки в пеклі. Чути, що трішки втомлений. Але він такий в мене є, настільки сильний духом! Я думаю, що якби не був такий сильний духом, то, напевно, не протримався б стільки часу", — каже жінка.

Наталія Данилович додає, незабаром батько святкуватиме День народження:

"Моєму батькові 27 січня буде 50 років, не повірите! Якраз на самий ювілей!"

Що відомо про обмін 3 січня 2024 року

Україна 3 січня за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.

У Координаційному штабі з питань поводження із військовополоненими розповіли, що додому повернулися 230 українських військових:

  • ЗСУ — 130 людей (серед них ТрО — 14, ВМС — 14);
  • Нацгвардії – 55;
  • Державної прикордонної служби — 38;
  • Національної поліції — 1.

Україна також звільнила 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 людини), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус "пошук особи" (48).

Більшість звільнених — чоловіки (225), п'ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 воїнів, 11 — офіцери.

На початок