"Пив дощову воду, що стікала у бліндажі". Розповідь російського полоненого, якому наказували штурмувати Синьківку

"Пив дощову воду, що стікала у бліндажі". Розповідь російського полоненого, якому наказували штурмувати Синьківку

умови в українському полоні
Російський полонений. Скриншот з відео: Сирський/Telegram

Командир відділення 350-го мотострілецького полку, сержант Артем Головін родом з Санкт-Петербурга РФ. У жовтні 2022 року його мобілізували, а у листопаді 2023 наказали штурмувати Синьківку на Харківщині.

Інтерв'ю полоненого росіянина опублікував командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський у Telegram.

Артем Головін — енергетик, працював начальником дільниці.

"Була мобілізація, до мене додому прийшли співробітники військкомату, дали повістку. Це було 23 жовтня. 24 жовтня я пішов за бронюванням, бо працюю в енергетиці. Мені сказали, що зараз броні робляться інакше, тиждень тому все змінилося. Мобілізували мене 25 жовтня", — каже окупант.

Командування пояснювало Артему, що він буде в теробороні на кордоні охороняти стратегічні та військові об'єкти.

"У листопаді [2023 року — ред.] відправили штурмувати Синьківку. На позиціях в Синьківці нам треба було протриматися 3-4 дні, командування не давало ні їжі, ні води, ні БК. Я пив дощову воду, яка стікала з колод у бліндажі. Коли сніг випадав — сніг їли. Командування казало лише "зберігайтеся", потім зв'язок повністю зник. На шостий день на цих позиціях нас штурмували ЗСУ разом з танком. Сказали: "Здавайтеся — будете жити". Ми здалися", — розповідає російський загарбник.

За його словами, в один з днів за 8 годин українські захисники ліквідували 12 побратимів Артема.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок