"Мамо, я живий, ти мене впізнала?". З полону повернувся нацгвардієць з Валківщини

"Мамо, я живий, ти мене впізнала?". З полону повернувся нацгвардієць з Валківщини

Обмін полоненими, 3 січня 2024 року
Обмін полоненими, 3 січня 2024 року. Ілюстративне фото. Фото: 36 ОБрМП

Серед тих, кого РФ повернула з полону 3 січня, — житель села Огульців Валківської громади Іван Пошедін. Він потрапив у полон на Донецькому напрямку 25 лютого 2022 року — на другий день повномасштабного вторгнення.

Іван був строковиком з Збройних Силах, пізніше підписав контракт з Нацгвардією. У цивільному житті працював в Огульцях механізатором сільськогосподарського підприємства. Є наймолодшим з семи дітей у родині.

"Він наймолодший, сьома дитина в родині. У нас п'ятеро дівчат, я найстарша і два брата є. У полон потрапив 25 лютого, у перші дні, вони на Донеччині воювали. Ми дізнались уже третього березня, на мій день народження, побачили в інтернеті, де виставили списки полонених, і ми побачили, він з трафереткою стоїть. Ми багато дзвонили, писали, їздили і сестра, і брат, вся велика рідня, аби тільки щось дізнатись. Його повинні були поміняти раніше, обіцяли, але тоді не поміняли", — розказала Суспільному сестра Івана Таїсія.

Сестра каже, 3 січня ввечері їхня мама отримала дзвінок: "Мамо, я живий, ти мене впізнала?".

"Мені і моїм донькам три ночі підряд він снився, просив, щоб я просто не плакала, ми нічого не знали, а ввечері вчора задзвонив телефон у мами і він сказав: "Мамо, я живий, ти мене впізнала?". Я не повірила, я думала, що не може бути — рік та 10 місяців в полоні, ніхто ніде не писав про обмін, а потім я включаю телевізор і все, що можна, починаю гортати, і я знайшла фотографію де він стоїть, я його знайшла", — каже Таїсія.

За словами сестри, Івану 25 років.

"Головне, що живий, ми все зробимо, все відновимо, чого б нам це не коштувало, йому 20 серпня було 25 років. У нас велика дружня родина, один за одного. Ми ніколи не покладали рук, шукали, наш дідусь Іван теж був у полоні, теж пройшов війну — все те саме. Зараз і мій брат прийшов, пройдемо, гірше пережили і зараз пройдемо", — сказала Таїсія.

15 жителів Харківської області повернулися в Україну в рамках обміну полоненими 3 січня 2024 року.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок