"Інколи доводиться йти під колеса машини". У Кропивницькому бракує звукових світлофорів

"Інколи доводиться йти під колеса машини". У Кропивницькому бракує звукових світлофорів

У Кропивницькому бракує звукових світлофорів. Вони допомагають перейти дорогу людям з порушенням зору. За даними голови правління обласної організації Українського товариства сліпих Ірина Казанцевої, у місті незрячих понад пів тисячі. Звукові сигнали мають 13 світлофорних об’єктів з 69.

Андрій Кішовар з Кропивницького незрячий з 2008 року. На вулиці орієнтується за допомогою тростини і звуків. Говорить, найбільш небезпечні для нього – пішохідні переходи.

"Тяжко орієнтуватися, коли світлофор не звуковий. Тому я піднімаю тростинку і показую водіям, що буду переходити дорогу".
"Інколи доводиться йти просто під колеса машини". У Кропивницькому бракує звукових світлофорів
Андрій Кішовар з Кропивницького незрячий з 2008 року. Фото: Суспільне Кропивницький

В обласному центрі усі світлофори мають бути звуковими, вважає чоловік. Адже так людям з порушенням зору буде легше переходити дорогу.

"Мені хотілося б, щоб передусім їх облаштували біля обласної лікарні, критого ринку та автовокзалу №1. Там теж дуже тяжко".

Вікторія Дудник незряча з дитинства. У своєму мікрорайоні жінка обирає маршрути, де є звукові світлофори.

"Інколи ідеш просто під машини, водії тобі сигналять, зупиняються. Розумію, що облаштування звукових світлофорів – це дорого, але їх недостатньо. Бо в кожному мікрорайоні в нас живуть незрячі люди".
Вікторія Дудник незряча з дитинства.
Вікторія Дудник незряча з дитинства. Фото: Суспільне Кропивницький

Нині на вулицях Кропивницького працюють 69 світлофорних об’єктів, 13 з них мають звукові сигнали, говорить директор підприємства "Міськсвітло" Дмитро Тоток. Перший встановили у 2005 році на перехресті вулиць Преображенська і Велика Перспективна, останній – у 2023 році.

"Світлофори мають два види звукових сигналів. Діапазон зміни гучності невеликий, програмують його відразу на заводі, який їх виготовляє. Тому, якщо він вже є, то працює цілодобово. Немає такого, що звук на світлофорі можна було програмою зменшити чи виключити, він працює постійно".

Де, коли і скільки встановлять звукових світлофорів, вирішить депутатська комісія У міській раді є відповідна програма, на 2024 вона ще не затверджена, каже Дмитро Тоток.

"Я уточнював, то це питання мають розглянути на депутатській комісії.е дороговартісний об’єкт, з роботами він буде коштувати в межах одного мільйона гривень".

На початок