Доправили у вкрай важкому стані: як почувають себе поранені під час атаки РФ 29 грудня по Дніпру

Доправили у вкрай важкому стані: як почувають себе поранені під час атаки РФ 29 грудня по Дніпру

Доповнено
Поранений, Дніпро
Поранений внаслідок ракетного удару по Дніпру 25-річний Олександр. Фото: Суспільне Дніпро

Двоє поранених після обстрілу РФ 29-го грудня перебувають в одній із лікарень Дніпра. 25-річного Олександра доправили до медзакладу одразу після влучання в пологовий будинок. На місці атаки йому перехожий наклав турнікет. Оперували чоловіка півтори години і загалом він втратив 2 літри крові. Інший поранений – 35-річний Олександр. Того ранку в своїй автівці їхав на роботу та на перехресті потрапив під обстріл.

25-річного Олександра доправили до медзакладу одразу після влучання в пологовий будинок. Чоловік того ранку вирішив перед робою зайти до магазину. Каже: чув перший вибух, потім побачив, як ракета влучила в торговельний центр, а далі і сам потрапив під обстріл.

"Це було влучання в пологовий будинок і там мені заділо ногу, я це відразу відчув. Вийшло відбігти трохи, але який вже в цьому сенс був. В мене почало боліти в грудях, але я думав, що це від ударної хвилі. А виявилося, що це теж осколок був", – каже чоловік.

На місці обстрілу Олександру допоміг незнайомий чоловік. Він наклав йому турнікети. Згодом, розповідає, вдалося поспілкуватися зі своїм рятівником, який розшукав його через соцмережі.

"Перехожий, такий як і я, випадково потрапив під цей обстріл. І він випадково мені попався. Богдан його звати. Якщо він побаче це інтерв’ю, то я йому дуже вдячний. Лікарі, вони витягли мене з того світу. Зможу жити далі і, найголовніше, цілий", – розповів чоловік.

У цій лікарні перебуває ще один травмований під час атаки РФ 29 грудня. 35-річний Олександр того ранку в своїй автівці їхав на роботу та на перехресті потрапив під обстріл. Чоловік отримав поранення тонкого кишківника, у нього була внутрішньочеревна кровотеча.

"Це апаратура, яка допомагає ниркам вижити. Я розумію, наскільки для Олександра це важливо. Якщо нирки відмовляють, то про життя нічого казати вже не можна", – розповів генеральний директор лікарні Сергій.

В одній з лікарень Дніпра рятують двох поранених під час ракетної атаки 30 грудня: в якому вони стані
Поранений 35-річний Олександр. Фото: Суспільне Дніпро

З тіла 25-річного Олександра витягували осколки, розповідає лікар-хірург Сергій. Найбільший з них – близько трьох сантиметрів, а найменший зупинився біля хребта. Операція тривала півтори години. Чоловік загалом втратив 2 літри крові.

"Було виконано резекцію пів метра кишківника, ушивання більш дрібних поранень. перш за все, зупинка кровотечі. Уламки залишаються в тілах наших поранених у великій кількості. Видалення цих уламків часто більш травматичні, аніж тоді, коли вони там залишаються", – каже хірург Сергій.

Доправили у вкрай важкому стані: як почувають себе поранені під час атаки РФ 29 грудня по Дніпру
Хірург медзакладу Сергій. Фото: Суспільне Дніпро

29 грудня до цієї лікарні, каже генеральний директор медзакладу, доправили трьох поранених після обстрілу РФ у тяжкому стані. У декого були вирвані частини тіла.

"Оперувало три бригади хірургів, які робили все можливе, щоб врятувати життя. В одного лише хірурга пішло майже дві години, щоб видалити всі великі уламки з живота. Все саме важке – вже позаду", – зазначив генеральний директор медзакладу Сергій.

Доправили у вкрай важкому стані: як почувають себе поранені під час атаки РФ 29 грудня по Дніпру
Генеральний директор медзакладу Сергій. Фото: Суспільне Дніпро

Зараз життю пацієнтів нічого не загрожує, розповідає генеральний директор медзакладу. Далі їм потрібна реабілітація.

Що відомо про ракетну атаку по Дніпру 29 грудня 2023 року

Вранці 29 грудня армія РФ атакувала Дніпро ракетами. Зокрема, влучили в торговельний центр та пологовий будинок. Внаслідок атаки загинули семеро людей, зокрема у лікарні помер 45-річний чоловік. Понад 30 – отримали травми.

Поліція розгорнула мобільний пункт прийому звернень, чиє житло пошкоджено внаслідок ракетної атаки по Дніпру. 29 грудня правоохоронці прийняли 370 заяв про пошкодження майна. Оглянули 204 квартири, 35 авто та сім приватних будинків.

Станом на 19:00 29 грудня через ракетні удари по Дніпру пошкоджено 14 багатоповерхівок, повідомили в обласній поліції. Зокрема відомо про пошкодження 236 квартир. Понівечені також сім приватних будинків, 35 автомобілів, 12 адмінбудівель, три лікарні, сім магазинів та складське приміщення.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок