Курс долара в обмінниках Житомира: що відомо

Курс долара в обмінниках Житомира: що відомо

Кореспонденти Суспільного побували в одному із обмінних пунктів Житомира, де поцікавилися ситуацією з курсом американського долара.

Працівниця обмінного пункту Тетяна розповіла, що станом на 3 січня 2024 року у них долар за тиждень подешевшав на 80 копійок. Натомість за місяць зріс на 1 гривню 82 копійки.

курс валюти, курс долара, гроші, гривні, експерт, обмінники
Працівниця обмінного пункту Тетяна. Фото: Суспільне Житомир

"На кінець 2023 року купити долар в обмінному пункті можна було за 40 гривень 70 копійок, продати за 38 гривень 70 копійок. Тоді як на початку грудня 2023 – за 36 гривень 48 копійок і 36 гривень 46 копійок. Зараз 39 гривень 90 копійок — це продаж, купівля — 38 гривень 30 копійок", — сказала працівниця обмінника.

За її словами, пік операцій з купівлі-продажу долара у людей був перед новим роком. Більше обмінювали долари на гривні.

"Зараз початок року. І в основному здають невеликі суми: 100-200 доларів, просто на життя", — каже Тетяна.

Житомирянка Світлана прийшла до обмінного пункту, щоб обміняти долари на гривні.

курс валюти, курс долара, гроші, гривні, експерт, обмінники
Житомирянка Світлана. Фото: Суспільне Житомир

"Треба за щось жити. Змінюється курс. Люди здають, бо треба виживати — 50 гривень, 100 гривень ролі не зіграє. Найголовніше — щоб не було війни. Розумієте? Ми від цього залежимо", — розповіла житомирянка Світлана.

За словами виконавчого директора "Економічного дискусійного клубу" Олега Пендзина, курс долара формує Національний банк України, зважаючи на макрофінансову допомогу держав-партнерів.

курс валюти, курс долара, гроші, гривні, експерт, обмінники
Директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин. Фото: Суспільне Житомир

"Валюта в Україні береться з макрофінансової допомоги, яку наші партнери надають Міністерству фінансів України, яке вкрай зацікавлене в тому, щоб курс був слабший. Якщо ми згадаємо 2023 рік, то середньорічний курс в бюджет було закладено у сумі 42 гривні 50 копійок. У 2024 році курс — 40 гривень 6 копійок. Це те, що закладене в Державний бюджет. Зараз ми маємо фактичний курс — 38 гривень. Це офіційний курс. Тому, чим слабший національний обмінний курс, тим Міністерство фінансів України краще. Тим більше можна вилучити від продажу валюти, а потім ці гроші віддати людям у формі соціальних виплат", — сказав експерт.

І додав, що, на його думку, до моменту остаточного розв'язання питання по макрофінансовій допомозі від наших основних партнерів — країн Євросоюзу та США — Національний банк України буде потроху послаблювати валютний курс.

"Все буде залежати від того, яким буде рішення наших партнерів. Якщо допомогу дадуть, то курс зупиниться і, може навіть трохи відкотиться. Якщо не дадуть, то буде зовсім інша політика. Але зараз, напевно, є сенс очікувати саме отакий процес до кінця січня", — розповів Олег Пендзин.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок