Покращення умов у прихистках та фінансування проєктів. Як планують залучати вимушених переселенців до життя у Чернівцях

Покращення умов у прихистках та фінансування проєктів. Як планують залучати вимушених переселенців до життя у Чернівцях

Покращення умов у прихистках та фінансування проєктів. Як планують залучати вимушених переселенців до життя у Чернівцях
Суспільне Чернівці

У Чернівцях затвердили програму інтеграції вимушених переселенців. На її втілення впродовж двох років передбачили майже 3 мільйони гривень. Більшу частину фінансування розраховують отримати від міжнародних донорів.

Планують допомагати переселенцями з пошуком роботи, облаштовувати житлові умови та фінансувати проєкти громадських організацій, які евакуювалися з інших регіонів. Суспільне Чернівці розповідає, як планують підтримувати та соціалізувати вимушених переселенців у громаді.

Навіщо ухвалили програму

Програму інтеграції вимушених переселенців затвердили депутати на засіданні сесії 14 грудня. Її розробили спільно з організацією U-LEAD – за проєктом такі програми сформували у щонайменше 10 громадах України, розповіла у коментарі Суспільному заступниця директора міського департаменту соцполітики Марина Скрипник.

"Очевидно, що війна продовжується, й навіть неурядові організації та міжнародні донори відходять від кризового реагування й надання гуманітарної допомоги для базових потреб, а починають інтегрувати та соціалізувати людей, які перемістилися у громаду.", – каже Скрипник.

З якими проблемами зіштовхуються вимушені переселенці

У департаменті опитали орієнтовно 650 людей, які евакуювалися до Чернівців. Найчастіше вони вказували, що мають проблеми із житлом та працевлаштуванням, бо виплат від держави недостатньо для життя.

"Вони подібні до проблем, з яким зіштовхуються мешканці, просто тут ще тягар того, що ці люди – відірвані від свого середовища й іноді почуваються незатишно в громаді. Говорили про залучення до якихось заходів, щоб знайомитися з місцевими. Згідно з опитуванням, саме у Чернівецькій громаді переселенці почуваються досить комфортно, сильних проявів дискримінації немає", – каже Скрипник.

Як планують інтегрувати переселенців

Програму інтеграції вимушених переселенців затвердили на два роки – на її втілення передбачили майже 3 мільйони гривень. Більшу частину фінансування розраховують отримати від міжнародних донорів.

Згідно з програмою, планують зокрема:

  • фінансово підтримувати громадські організації, які евакуювалися до Чернівецької громади. Це планують робити у межах проєкту за програмою розвитку ООН. Так громадські організації зможуть отримати орієнтовно 5 тисяч доларів на свій проєкт, якщо його затвердять на Координаційній раді з питань ВПО у Чернівцях;
  • створювати умови у місцях тимчасового проживання вимушених переселенців. Наразі у Чернівецькій громаді до 2 тисяч переселенців не знайшли або не мають можливості орендувати житло. Вони переважно живуть у гуртожитках вишів, модульному містечку, а також прихистках при центрі "Турбота" та громадських організаціях. Туди планують за грантові гроші купувати техніку та проводити ремонти;

"У вересні вступила в дію постанова 930, яка визначає умови у місцях тимчасового проживання. Зокрема, що має бути 6 квадратних метрів на одну людину, певна кількість побутової техніки та душових кабін, пралки та сушарки. Це мінімальні умови, яким тепер не відповідають частина прихистків громадських організацій. Шукатимемо можливості доукомплектувати їх", – каже Скрипник.

  • забезпечувати послуги лазні цьогоріч планують за 750 тисяч гривень з міського бюджету. Скрипник каже, на ці послуги є запит;
  • проводити профорієнтаційні заходи та екскурсії для вимушених переселенців, щоб знайомити їх з культурою та історією Буковини;
  • за спроможності міжнародних організацій планують забезпечувати людей гуманітарною допомогою.

За словами Скрипник, зараз у Чернівецькій громаді офіційно зареєстровані понад 43 тисячі переселенців.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок