У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"

Ексклюзивно
У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир" Facebook / ДМШ №3, м. Херсон, 2018 рік

З 29 по 30 вересня у Херсоні має вчергове відбутись фестиваль-конкурс музики та співу "Бархатний сезон-2020", який заснований фондом "Русский мир" (Російська Федерація) та зареєтрованою в окупованому Росією Криму ГО "Студенческое объединение сорок пятая параллель" . В афіші фестивалю, яка шириться мережею, зазначено, що він проходитиме за підтримки "Міжнародного педагогічного клубу", "Асоціації діячів естрадного мистецтва", "Дитячої музичної школи №3" та Управління культури Херсонської міської ради. Директором фестивалю конкурсу зазначено Олександра Кондрякова. Суспільне зібрало деталі про майбутній захід та діяльність його очільника.

Фестиваль в овечій шкурі, або слід російського ведмедя

Олександр Кондряков є головою Всеукраїнської ГО "Русская школа" та ГО "Міжнародний педагогічний клуб", обидві організації до цього часу отримують гранти від відомого російського фонду "Русский мир", який створено президентом РФ Володимиром Путіним у 2007 році. Головою правління фонду у 2011 році було призначено В'ячеслава Ніконова, онука В'ячеслава Молотова, одного з організаторів Голодомору в Україні у 1932-33 рр. У 2015 році В'ячеслав Ніконов заявив про те, що російська мова має потенціал стати "мякою силою" Росії на світовій арені: "Уже одно это обстоятельство создает объективные предпосылки для превращения русского языка в фактор "мягкой силы" применительно, прежде всего, к будущим поколениям."

Діяльності фонду "Русский мир" та його закордонних структур було приділено увагу в Основних напрямах політики Російської Федерації у сфері міжнародного культурно-гуманітарного співробітництва: "Значительная роль в деле популяризации российской культуры и поддержке русского языка за рубежом принадлежит фонду "Русский мир". В реализации двусторонних культурных обменов следует активно использовать инфраструктуру Русских центров, организуемых Фондом в партнерстве с ведущими учебно-просветительскими центрами за рубежом". На проведення фестивалів та конкурсів поза межами Росії, фонд "Русский мир" щорічно витрачає більше 26% свого бюджету, в той час, як на інші освітні та культурно-гуманітарні напрями витрачаються значно менші суми.

Фестиваль "Бархатний сезон" Олександр Кондряков проводить не тільки у Херсоні, але й у Мінську (Білорусь) та місті Саки (тимчасово анексована територія Криму).

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"russkiymir.ru

Директор фестивалю-конкурсу "Бархатный сезон" Олександр Кондряков

Отримуючи гранти від фонду "Русский мир", грантоотримувач має відзвітувати фонду про проведену роботу. Однак нині, через пильну увагу українських спецслужб за російсько-українською співпрацею, зробити не так і просто. Тому прихильники "русского мира" вдаються до інших варіантів співпраці з фондом. Зокрема, отримують гранти на одну організацію, а реалізують заявлений проєкт під прикриттям іншої. Ця схема працює за принципом: кошти від фонду "Русский мир" отримує кримська громадська організація з непідконтрольної частини України, віддає її українській, а та реалізує проросійські проєкти в Україні.

Наприкінці 2015 року родичі Олександра Кондрякова зареєстрували в окупованому Криму за російським законодавством ГО "Студенческое объединение сорок пятая параллель", власниками якої стали його дочка Світлана Кондрякова та племінник Антон Кондряков, а також їхня родичка Юлія Жукова.

Варто звернути увагу на те, що на афіші фестивалю-конкурсу "Бархатний сезон-2020" Олександр Кондряков у організаторах заходу вказує ГО "Міжнародний педагогічний клуб", міське управління культури, дитячу музичну школу та ще одну місцеву громадську організацію, яку очолює директор дитячої музичної школи. Однак на сайті Міжнародного педагогічного клубу зазначено, що організаторами херсонського фестивалю-конкурсу є Всеукраїнська ГО "Русская школа", фонд "Русский мир", "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель". Тож за таких обставин громадська організація з окупованого Криму на кошти російського фонду "Русский мир" проводить фестиваль у Херсоні в співорганізаторстві з Управлінням культури Херсонської міської ради та дитячою музичною школою №3.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"Facebook

Афіша фестивалю-конкурсу "Бархатный сезон-2020" у Херсоні

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"mpk.org.ua

Положення про проведення фестивалю-конкурсу "Бархатний сезон-2020"

По роз’яснення ситуації Суспільне звернулося до міського управління культури.

"Проведення фестивалю не суперечить Статуту про діяльність Дитячої музичної школи №3 та Положенню про управління культури міської ради", - йдеться у відповіді міського управління культури на інформаційний запит Суспільного. Очільниця управління Лариса Косенко додала, що фестиваль не фінансується з міського бюджету і проводиться на безкоштовній основі. На сайті Міжнародного педагогічного клубу зазначено, що це саме конкурс "русской музики та співу", утім в управлінні культури чомусь переконані, що це конкурс української музики.

Лариса Косенко відповіла, що фестиваль-конкурс проводиться згідно з планом роботи ДМШ №3 та має на меті естетично-моральне виховання і духовне збагачення особистості. Косенко описала мету конкурсу, яка практично ідентична із метою та цілями кримського конкурсу, які зазначені в описі фестивалю-конкурсу "Бархатный сезон", який проходить в тимчасово окупованій АР Крим.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"Управління культури Херсонської міської ради

Відповідь Управління культури Херсонської міської ради

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"dmsh-bogatikova.crm.muzkult.ru

Положення про конкурс "Бархатный сезон" у місті Саки (тимчасово анексована АР Крим)

І хоча управління культури не перший рік підтримує його проведення, про те, що фестиваль було засновано саме фондом "Русский мир" та організацією з окупованого Росією українського півострова, судячи з відповіді, управлінню культури невідомо, тож проливаємо світло на засновників фестивалю.

Хто така "Сорок пятая параллель"

ГО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель" зареєстрована у Севастополі 2015 року та, разом із місцевою окупаційною владою, є організатором фестивалю не лише у Херсоні, але й в окупованому Криму, в місті Саки. Цього року в положенні про кримський фестиваль були зазначені такі організації: "Всеукраинская общественная организация "Русская школа", "Администрация города Саки", "Отдел культуры, молодежи и спорта администрации города Саки", "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель", "Муниципальное бюджетное образовательное учреждение дополнительного образования детей "Детская музыкальная школа им. Ю. Богатикова" г. Саки Республики Крым". Дві з цих організацій є українськими та належать Олександру Кондрякову, він же виступає і директором кримського фестивалю.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"dmsh-bogatikova.crm.muzkult.ru

Положення про фестиваль-конкурс "Бархатный сезон-2020" в анексованому АР Крим, опубліковане на сайті ДМШ ім. Ю. Богатікова, м. Саки

Проте цього року окупаційна влада півострова заборонила проведення фестивалю через пандемію коронавірусу, в Херсоні ж дозвіл на проведення заходу дало міське управління культури, хоча й у дистанційному форматі. Зареєстрована ГО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель" як організація у Севастополі й від 2016 року подається на фінансування своїх проєктів до фонду "Русский мир", а з 2017 року - на "Фонд президентских грантов" Володимира Путіна.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"russkiymir.ru

Проєкти ГО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель"

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"президентскиегранты.рф

Проєкти ГО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель"

На кошти фонду "Русский мир" у Севастополі щорічно проходить міжнародний зліт пошукових загонів "Партизанская слава", організатором якого виступає "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель" та Всеукраїнська ГО "Русская школа" при підтримці фонду "Русский мир". На ці заходи до окупованого Криму щорічно звозять сотні студентів та дітей старших класів, в тому числі з материкової частини України, де їх залучають до спортивних та творчих конкурсів у кращому дусі проросійської агітації: "Презентация поисковой работы", "Патриотическая песня", "Партизанская аптека", "Меткий стрелок", "Боевой листок", "Спортивная эстафета", гра "Знаю!". Цей зліт є центральним заходом у проєкті "Летят журавли", який реалізують загальноосвітні організації Сакського району окупованого Криму в рамках співпраці з ВГО "Русская школа", "Международным педагогическим клубом" та БО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель".

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"russkiymir.ru

Проєкти ГО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель"

Наводимо ще один важливий факт. Навесні 2014 року один із нинішніх засновників БО "Студенческое объединение "Сорок пятая параллель" Антон Кондряков фінансував "Благодійну організацію "35 Береговая батарея". Саме ця організація зіграла особливу роль в окупації Росією українського півострова. Адже з початком оголошення так званої "русской весны" ця організація почала збирати кошти на фінансування проросійського руху в Криму, в тому числі й для російських "казаков", що прибували на півострів з Росії. Державна служба фінансового моніторингу України у березні 2014 року повідомила "Благодійній організації "35 Береговая батарея" про блокування її рахунків. Це зазначено у клопотанні старшого слідчого в ОВС3 відділу І управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБУ в судовій справі про арешт майна "БО "35 Береговая батарея".

"Поряд з цим, накладення арешту на вказані кошти на рахунку БО "35-та Берегова батарея" є підставою для застосування до вказаної юридичної особи заходів кримінально-правового характеру відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 96-3 КК України, оскільки кошти були надані ОСОБА_1 безпосередньо для вчинення дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади", - зазначено у тексті Ухвали суду.

14 березня представники БО "35 Береговая батарея" дякували Антону Кондрякову за фінансову допомогу у боротьбі з "вползающей в Украину и вскормленной на Западе "коричневой чумой"!

У цьому році порушено справу про банкрутство Благодійної організації "35-та Берегова Батарея" за заявою ТОВ "Рикито інтернешинал", розгляд справи відбувається у Господарському суді Київської області.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"sevastopol.su

Подяка "співвітчизникам" від імені БО "35 "Береговая батарея"

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"sevastopol.su

Подяка "співвітчизникам" від імені БО "35 "Береговая батарея"

Команда Кондрякова у Херсоні

У міському управлінні культури повідомили, що цього року на фестивалі-конкурсі працюватиме 4 члени журі: народна артистка України, професорка кафедри вокалу ХДУ Наталя Лелеко (голова журі), директор фестивалю-конкурсу Олександр Кондряков, концентмейстер ХДУ Інна Кисельникова та директор ДМШ №3 Ігор Полєвіков. Ця команда журі, як виявилось, працює не тільки на херсонському конкурсі "Бархатний сезон", але й на конкурсі, що проводиться на тимчасово анексованій території Криму.

Наталя Лелеко працює в Херсонському Державному університеті, має звання народної артистки України, але це не заважає їй щороку бути головою журі на конкурсі, що проходить на окупованій території за підтримки фонду "Русский мир" та так званої "місцевої Адміністрації м. Саки". У вересні 2019 року вона отримала подяку від так званого "заступника голови адміністрації м. Саки" Седата Аедінова та так званого "т.в.о. голови адміністрації м. Саки" Михайла Афанасьєва.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"Скрін з відеосюжету новин телеканалу "Слово города ТВ", підконтрольного окупаційній владі міста Саки

На фото зліва направо: так званий "заступник голови адміністрації міста Саки" Седат Аедінов та професорка ХДУ, голова журі конкурсу Наталя Лелеко

Зустріти Наталю Лелеко можна на сотнях світлин разом з Олександром Кондряковим, адже вона бере участь у практично всіх проєктах організацій, що належать Кондрякову.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"Международный форум "Исторической памяти нить… 70-летию Великой Победы посвящаем", місто Мінськ

Міжнародний форум "Исторической памяти нить… 70-летию Великой Победы посвящаем", місто Мінськ, 2015 рік

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"Instagram / annyshka.kor

Наталя Лелеко та Олександр Кондряков, Туреччина, 2019 рік

Директор Дитячої музичної школи №3 міста Херсон Ігор Полєвіков також бере участь у фестивалях Олександра Кондрякова в анексованому Росією Криму. Востаннє він був членом журі разом з Наталею Лелекою у 2019 році.

Полєвіков прокоментував у Facebook проведення фестивалю-конкурсу "Бархатний сезон-2020" та відкинув звинувачення дописувачів на свою адресу.

"Фестиваль засновано в Україні у місті Саки 2009 року. То проблем тоді не було із русскостю. А у Россотрудничества було офіційне представництво у Києві. Підкреслюю - було. У Херсоні ані Русского мира, ані Россотрудничества немає і не було. Об'єктивності заради було прийти і подивитись-почути зі сцени та у кулуарах, чи йдеться хоч про, якусь або чиюсь політику. Мистецький захід, що пропагує світову й українську музичну класику працював на позитивний імідж нашої неньки-України", - прокоментував Ігор Полєвіков.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"Скрін з відеосюжету новин телеканалу "Слово города ТВ", підконтрольного Кремлю

На фото зліва направо у червоному квадраті: професорка ХДУ Наталія Лелеко та директор ДМШ №3 міста Херсон Ігор Полєвіков

У Херсоні на базі дитячої музичної школи, де Ігор Полєвіков є директором, фестиваль Олександра Кондрякова проходить щорічно наприкінці вересня, після того, як він відбудеться на окупованій території. Суспільне поцікавилось позицією управління культури Херсона щодо участі їх підлеглого Ігоря Полєвікова у фестивалях на окупованій території за фінансування фонду "Русский мир" та організації окупаційної влади, однак начальник управління Лариса Косенко повідомила, що в управлінні культури немає таких відомостей.

"Щодо перебування директора ДМШ №3 ПОЛЄВІКОВА І. з 13 по 15 вересня 2019 року в АР КРИМ в управлінні культури відомостей немає. Інформація щодо організаторів фестивалю в АР КРИМ управлінню культури невідома", - зазначено у відповіді на інформаційний запит Суспільного.

Близьку подругу Ігоря Полєвікова Тетяну Кузьміч, яка неодноразово брала участь у заходах організованих Олександром Кондряковим, 20 серпня 2020 року затримала контррозвідка СБУ. Її підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"ritmeurasia.org

На фото зліва направо: Тетяна Кузьміч та Олександр Кондряков. Ялта, 2014 рік, конкурс "Чеховские чтения"

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"library.kherson.ua

Зліва направо: Олександр Кондряков та Тетяна Кузьміч. Місто Херсон, 2014 рік, свято "Російської книги" у бібліотеці імені Дніпрової Чайки

У 2019 році Тетяна Кузьміч разом з Ігорем Полєвіковим як представники російських організацій в Херсоні планували увійти до дорадчого органу голови Херсонської ОДА. Активно просувала до дорадчого органу Тетяну Кузьміч її колега Галина Сагач, членкиня Міжнародної педагогічної академії (РФ). Силами місцевих небайдужих вдалося завадити цьому процесу, після чого діяльність дорадчого органу національних меншин та корінних народів стала заблокованою.

У Херсоні проведуть фестиваль, заснований організацією з окупованого Криму та фондом "Русский мир"kuresh.info

Зліва направо: Галина Сагач, Тетяна Кузьміч та Ігор Полєвіков

Інформація про проведення фестивалю-конкурсу в Херсоні за російські кошти швидко поширилась соціальними мережами, після чого на YouTube-каналі "Aleksandr Semchenko" з’явилося відео за участі Олексія Журавко, колишнього члена Партії Регіонів з Херсонщини, який нині переховується у Росії. В Україні слідства висунуло щодо нього підозру за статтею 258-5 Кримінального кодексуФінансування тероризму. У відеозверненні Олексій Журавко виправдовує організаторів конкурсу в Херсоні.

У соціальних мережах з’явився скрін листа начальника управління СБУ у Херсонській області Сергія Криворучка до Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка з рекомендаціями переглянути доцільність проведення цього фестивалю через можливе загострення суспільно-політичної ситуації в обласному центрі.

"Управлінням отримано відомості про існування передумов до загострення суспільно-політичної ситуації в обласному центрі. Передумовою до наведеного є наміри Олександра Кондрякова (президент Міжнародного педагогічного клубу, співпрацює з неурядовим Фондом "Русский мир") провести з 29-30 вересня п.р. в м. Херсон Міжнародний музичний фестиваль-конкурс російської музики "Бархатный сезон-2020", - йдеться у листі СБУ до міського голови.

17 вересня на сайті фонду "Русский мир" з’явилась інформація, що 2020 року конкурс "Бархатний сезон" у Херсоні скасували через коронавірус або ж тиск місцевої влади. Цього ж дня директор Дитячої музичної школи №3 Ігор Полєвіков видав наказ про скасування фестивалю у зв’язку з небезпекою поширення коронавірусу в навчальному закладі та наказав видалити усю інформацію про проведення фестивалю, яка була поширена у мережі інтернет. Однак 17 вересня у відповіді на інформаційний запит Суспільного міське управління культури про скасування фестивалю-конкурсу не повідомляє, лише зазначає, що захід відбудеться у дистанційному формат, а журі фестивалю працюватиме у приміщенні дитячої музичної школи.

Суспільне звернулося до Олександра Кондрякова з інформаційним запитом щодо його позиції з приводу проведення фестивалю-конкурсу "Бархатний сезон".

Автор: Рустам Авдєєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди