Не міг ходити й говорити: військовий з Одеси проходить реабілітацію у Львові

Не міг ходити й говорити: військовий з Одеси проходить реабілітацію у Львові

Військовослужбовець Олексій Литовченко з Одеси проходить реабілітацію у львівському центрі "Незламні". Внаслідок мінометного обстрілу біля Бахмута чоловік отримав черепно-мозкову травму. Через це Олексій не міг ходити й говорити. Завдяки лікуванню та реабілітації його навички почали відновлюватися. Весь цей час, під час занять, поруч з Олексієм перебуває його дружина.

Більше про реабілітацію захисника дізнавалося Суспільне.

Олексій та Євгенія Литовченки з лікарем у палаті центру "Незламні", 27 грудня 2023.
Олексій та Євгенія Литовченки з лікарем у палаті центру "Незламні", 27 грудня 2023. Фото: Ольга Іващук / Суспільне Львів

Олексій Литовченко — одесит. На початку повномасштабного вторгнення Росії чоловік пішов до війська добровольцем і служив навідником БМП-1 у складі 28 механізованої бригади. Внаслідок обстрілу військовий отримав черепно-мозкову травму, яка вплинула на здатність ходити і говорити, розповідає його дружина Євгенія Литовченко.

"Спочатку він був в Одеській області. А потім на Херсонському напрямку, тобто коли було звільнення Херсона, він там брав участь. І потім на Донбас. Там поранення отримав в Бахмутському районі – Озарянівка. Почався обстріл. І так йому прилетів осколок, залишки. Шок, звісно. Але було трошки, може дивно це звучить, але легше, що я побачила його, що я можу тримати його за руку, і що він живий. І в мене одразу такі думки, що будемо боротися, що будемо все робити, що тільки можна, щоб поставити на ноги, що все буде добре. Він — живий!", — розповідає Євгенія Литовченко.

Євгенія та Олексій Литовченки, 27 грудня 2023.
Євгенія та Олексій Литовченки, 27 грудня 2023. Фото: Ольга Іващук / Суспільне Львів

Військового лікували у Дніпрі та Києві. Від вересня Олексій проходить реабілітацію у львівському центрі "Незламні" і вже має суттєвий прогрес, розповідає його фізичний терапевт Андрій Новосад.

"Коли я з ним побачився, в ході обстеження було зрозуміло, що він не може самостійно йти. Він тільки міг самостійно встати, але баланс не втримував. З ним працює фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови і мовлення, психолог, нейропсихолог. Також він ходить на арт-терапію, музикотерапію. Олексій вже говорить набагато краще. Він набагато краще розуміє. І може скласти навіть вже речення. Тобто, його когнітивні здібності покращуються на очах", — каже Андрій Новосад.

Олексій Литовченко із фізичним терапевтом у центрі "Незламні", 27 грудня 2023.
Олексій Литовченко із фізичним терапевтом у центрі "Незламні", 27 грудня 2023. Фото: Ольга Іващук / Суспільне Львів

Під час занять з реабілітації Олексія підтримує його дружина. Сам він каже, що присутність Євгенії допомагає йому відновлюватися.

Подружжя розповідає, що їхня головна мета – відновити здоров’я Олексія. А потім – повернутися до Одеси, де на них чекає маленький син.

На початок