Пошкоджено університет, де навчався Степан Бандера: наслідки атаки БпЛА по Дублянах

Пошкоджено університет, де навчався Степан Бандера: наслідки атаки БпЛА по Дублянах

Пошкоджено університет, де навчався Степан Бандера: наслідки атаки БпЛА по Дублянах
Пам’ятник Степану Бандері біля пошкодженого внаслідок атаки шахедами корпусу університету, Дубляни (Львівська громада), 1 січня 2024 року. Фото: Суспільне Львів

Внаслідок нічної атаки російськими дронами 1 січня 2024 року у Дублянах зруйновано дах та перекриття в будівлі Львівського національного університету природокористування, пошкоджено міську амбулаторію, музичну школу та три багатоповерхові будинки.

Такий висновок виїзного засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської міської ради.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, на цю годину вже розчистили дорогу від уламків та розпочали прибирати подвір'я університету.

"Якщо говорити про капітальні ремонти, то будемо допомагати аграрному університету, тому що він має історичне значення. Тут навчався Степан Бандера", – повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Обстріл відбувся у 115-річчя з дня народження Степана Бандери.

А вже від завтра мешканці будинків, у яких ударною хвилею вибило вікна та двері, можуть подавати заяви на компенсації до ЦНАПу. Наразі відомо про 28 вибитих вікон. Мешканцям уже видали плівку, аби тимчасово закрити вікна.

"У трьох житлових будинках вибито вікна та двері. Частково пошкоджено покрівлю сімейного гуртожитку, який належить університету. Площа пошкодження – близько 60 м.кв. Зараз мешканцям видали плівку для тимчасового закриття вікон. Також комунальні служби розчистили дорогу від уламків, працювали двірники. Фахівці ЛКП "Львівсвітло" приїхали на місце зі спецтехнікою і оперативно розчистили уламки даху, які звисали з дерев", – доповіла під час засідання комісії голова Шевченківського району Ірина Джурик.

За словами першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, всі цінні елементи з будівлі-пам’ятки архітектури університету буде збережено.

"Щодо амбулаторії, то тут пошкоджено вікна. Відтак потрібно провести розрахунок, щоб з резервного фонду міського бюджету можна було зробити компенсацію. Тут є деякі історичні вікна, оскільки це пам’ятка архітектури, тому потрібно провести обстеження. Пошкоджений дах треба, найперше, закрити брезентом. А відтак, розв'язувати питання щодо відновлення покриття", – каже він.

Також під час атаки безпілотниками по Льову росіяни знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. У знищеному росіянами музеї вціліло погруддя Романа Шухевича. Його витягнули з-під завалів.

"Щодо Білогорщі, то там, фактично, повністю знищено музей. Це атака на нашу історію, але ворог нас недооцінює. Музей після війни буде відновлено і розширено, тому що це наша пам’ять", – каже Андрій Садовий, міський голова Львова.

Що відомо про атаку БПЛА по Львівщині у новорічну ніч

Вночі, 1 січня, у Львові було чутно звуки вибухів. Область атакували російські безпілотники типу "шахед". У музеї Шухевича та в університеті у Дублянах зайнялися пожежі внаслідок падіння уламків.

Музей Шухевича на Білогорщі — повністю зруйнований. Також пошкоджено кілька приватних будівель — повилітали вікна та двері.

У Дублянах ударною хвилею вибито вікна в гуртожитках, лікарні, каплиці та будинках. Загалом понад 60 вікон. Також в навчальних корпусах аграрного університету знищено понад 600 метрів квадратних покрівлі та перекриття.

На початок