Наколядували 32 тисячі гривень: у громаді на Хмельниччині колядували, щоб допомогти ЗСУ

Наколядували 32 тисячі гривень: у громаді на Хмельниччині колядували, щоб допомогти ЗСУ

Наколядували 32 тисячі гривень: у громаді на Хмельниччині колядували, щоб допомогти ЗСУ
Колектив "Оксамит" з села Монастирок Розсошанської громади колядує на подвір'ї односельців. Грудень, 2023 рік . Фото: Людмила Гуменюк

Майже 32 тисячі гривень зібрали жителі Монастироцького старостату Розсошанської громади на Хмельниччині для потреб ЗСУ. Гроші збирали під час різдвяних колядувань, розповіла Суспільне Хмельницький староста Олеся Отставнова.

Колядувати почали в у перший день Різдва, каже Олеся Отставнова, після богослужіння у трьох селах Монастироцького старостату: Михалківцях, Монастирку та Іванківцях.

"Одразу із церкви люди організовувалися для того, щоб піти колядувати, принести Бога у кожну оселю, в кожну родину з колядою і зібрати кошти на придбання тканини. Дівчата майже щодня плетуть маскувальні сітки для ЗСУ по всіх трьох селах, тож тканина їм для цього дуже потрібна", — розповіла староста.

Участь у дійствах, з її слів, брали місцеві творчі колективи: в Іванківях колядував колектив "Намисто", в Монастирку — "Оксамит", а в Михалківцях — "Михалківчанка".

У громаді на Хмельниччині колядували, щоб допомогти ЗСУ
Колектив "Михалківчанка" під час колядування в оселях односельців. Фото: Олеся Отставнова

"Під час привітань виконували стародавні українські колядки, а також сучасні — про війну. Співали і "Нова радість стала", і "Ми прибули господарю", "Темненькая нічка", "Добрий вечір тобі, пане господарю", "Пастушки на полі". В репертуарі колективів колядок є дуже багато, і, навіть, приходячи до кожного двору, люди там підбирали якусь відповідну колядку. Де молоді люди, там співали про сина і доньку", — розповідає Олеся Отставнова.

Загалом протягом тижня, каже вона, колективи зібрали майже 32 тисячі гривень.

"За ці кошти куплять тканину для плетіння сіток, бо у нас зараз дуже велика потреба у ній. Раніше люди трішки більше донатили, у нас в кожній церкві стоїть скринька на донати для ЗСУ, але зараз там не так вже багато грошей. Тож вирішили зібрати їх за допомогою коляди", — розповідає староста.

У громаді на Хмельниччині колядували, щоб допомогти ЗСУ
Колектив "Намисто" з села Іванківці Розсошанської громади. Фото: Ліни Мислявчук

У сільських клубах зараз холодно, тому жінки сітки плетуть з ранку і до обіду, але роблять це щодня, говорить Олеся Отставнова, навіть у передноворічні свята. Військовим маскувальні матеріали передають особисто або через волонтерів.

Минулого року жителі старостату, зі слів старости, також організовували збори під час різдвяних колядувань. Тоді за зібрані кошти купували українським воїнам форму, тактичне взуття чи шоломи.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок