На Житомирщину від початку курсування евакуаційного потягу з Донеччини приїхали понад 650 переселенців

На Житомирщину від початку курсування евакуаційного потягу з Донеччини приїхали понад 650 переселенців

переселенці, війна, Бердичів, евакуаційний потяг
Перший евакуаційний потяг, який прибув на Житомирщину із зони бойових дій. Зустріч переселенців із поїзда. Бердичів, Житомирщина, 19 квітня 2023 року. Фото: Віталій Бунечко, Telegram

На Житомирщину евакуаційним потягом, починаючи із 19 квітня 2023 року, коли з Донеччини приїхав перший потяг із пересепленцями, прибули 683 людини. Потяг виїжджає із Покровська та курсує до Бердичева.

Про це Суспільному розповіла заступниця голови Бердичівської районної військової адміністрації Катерина Вислоцька.

За словами Катерини Вислоцької, в основному, їдуть літні люди та жінки з дітьми. Так, за цей період серед переселенців із Донеччини — 174 дитини.

На вокзалі кожен потяг зустрічає команда, куди входять рятувальники, і зокрема спеціалісти-психологи, правоохоронці, представники місцевої влади, організації Червоного хреста України, БФ "Карітас".

"Зустрічаємо командою, допомагаємо вийти з потягу, перенести речі до зали. На вокзалі їм надаємо каву, чай, печиво, цукерки. Карітас надає розфасовані готові обіди на перший час. Червоний Хрест — гуманітарну допомогу. Також люди одразу отримують грошову допомогу, передбачену державою. Далі ми їх садимо в спеціальний автобус і вони одразу їдуть у місце компактного проживання", — розповіла Катерина Вислоцька.

З її слів, людям пропонують оселитися в спеціально облаштованих місцях компактного проживання переселенців, які є в кожному районі області. І більшість з тих, хто приїхав, скористалися саме такою можливістю, сказала Катерина Вислоцька. А це 522 людини. Решта виявили бажання оселитися самостійно, як в Житомирській області в приватних будинках і квартирах, так і за межами області.

"Здебільшого місця компактного проживання облаштовують в будівлях комунальної власності, в школах, які виведені з освітньої мережі, садочках, які вже не працюють. Також залучені медичні заклади, тобто колишні ФАПи", — сказала заступниця голови Бердичівської РВА Катерина Вислоцька.

Загалом, від того часу, як на Житомирщину спеціальним потягом приїхали перші переселенціз Доннеччини, в області зустріли вже 41 такий евакуаційний потяг.

Раніше Суспільне повідомляло, що перший евакуаційний потяг із вимушеними переселенцями з районів бойових дій прибув на Житомирщину 19 квітня. Тоді ним прибули 26 переселенців – 20 дорослих та шестеро дітей. Серед них — 71-річна Любов Приваленкова та її син Олександр, які змушені були переїхати зі Слов'янська — Суспільне розповідало їхню історію.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок