"Обрав світ Параджанова". Режисер розповів про зйомку нового кліпу Леді Гаги

"Обрав світ Параджанова". Режисер розповів про зйомку нового кліпу Леді Гаги

"Обрав світ Параджанова". Режисер розповів про зйомку нового кліпу Леді Гаги Колаж, Суспільне

Режисер нового кліпу американської співачки Леді Гаги на пісню "911" Тарсем Сінгх заявив, що під час створення образів для роботи надихався стрічкою українсько-вірменського режисера Сергія Параджанова "Колір гранату".

"Ідея з'явилася 28 років тому"

За словами співачки, пісня "911" розповідає про антипсихотичний препарат, який вона вживає для боротьби з обсесивно-компульсивним розладом. Сінгх розповів, що вибрав Параджанова, аби представити світ співачки саме у його стилі.

"Я зрозумів, що відсутність ліків так само абсурдна, як і наявність великої кількості ліків або наркотиків. Ви можете приймати героїн або не приймати прописаний вам препарат, щоб відчути те, що решта світу вважає нормальним. Мені довелося відмовитися від ідеї того, чому людина бачить те, що вона бачить. Я взяв усе це й абстрагувався, тому я обрав одного режисера, Сергія Параджанова, абстрагував це в його стилі і помістив туди її (Гаги — ред.) світ", — сказав Сінгх в інтерв'ю EW.

За словами режисера, його концепція заснована на ідеї, яка спала йому на думку 28 років тому. Сінгх розповів співачці про неї через Zoom і вона відповіла, що "іншої ідеї й бути не може". Сінгх сказав, що Гага заплакала, й тоді він зрозумів, що ця робота є для неї особистою. Співачка сказала, що їй подобається візуальний стиль Параджанова, але неправильно вимовила його ім'я. Оскільки їхні думки збіглися, режисер вирішив притримуватися його стилю. Багато кадрів з фільму Параджанова "Червоний гранат" візуально збігаються з кадрами нового кліпу співачки.

Як проходили зйомки

Сінгх додав, що хотів зробити фінал кліпу більш суворим і сексуальним, але знімальна група не змогла отримати дозвіл на зйомки в інших містах через COVID-19, тож від цього довелося відмовитися.

Зйомки "911" проходили поблизу міста Глендейл у штаті Каліфорнія (США) наприкінці серпня-початку вересня. Сінгх знайшов фасад оазису і пофарбував його у білий колір. На півночі близько Сан-Луїс-Обіспо приблизно в трьох годинахах їзди від Лос-Анджелеса режисер знайшов пляж зі світлим піском, який підфарбували до білого. До Нью-Мексико, де пісок зовсім білий, знімальну групу не пустили.

"Ми були в пустелі в тісному одязі, тому люди непритомніли, двох людей довелося відпустити, один кухар не заповнив потрібну форму перед тим, як увійти, і зйомки затрималися ще на три години, тому довелося відпустити всю систему громадського харчування. Ми повинні були дотримуватися певного протоколу", — розповів режисер.

Сінгх додав, що під час зйомок члени групи трималися подалі один від одного.

Хто такий Параджанов

Сергій Параджанов був українським й вірменським кінорежисером, одним із представників хвилі "українського поетичного кіно", який працював у стилях концептуалізму й андеграунду.

В Україні найбільшу славу він здобув завдяки екранізації українського класичного твору Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків" у 1964 році, після цієї стрічки до режисера прийшло й міжнародне визнання. З Україною пов'язана значна частина творчої біографії Параджанова, тут він створив фільми "Наталія Ужвій", "Золоті руки", "Думка" (всі — 1957), "Перший парубок" (1958), "Українська рапсодія" (1961) "Квітка на камені" (1962).

У 1967 Параджанова запросили на Єреванську кіностудію, де він працював над стрічкою "Колір граната" про вірменського поета. Режисер спробував показати духовний світ середньовічного поета Саят-Нови, що писав вірменською, грузинською та азербайджанською мовами, історію його кохання і ставлення до релігії світської влади.

Параджанов казав: "Всі знають, що у мене три батьківщини. Я народився в Грузії, працював в Україні і збираюся вмирати у Вірменії". 17 липня 1990 року він приїхав до Єревану, де помер через три дні у віці 66 років.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше