Головною причиною тривалого очікування на результати тесту на COVID-19 у МОЗ назвали затримки, які виникають після передачі даних до лікарні. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Спеціалісти у Рівному піддали цю заяву сумніву.
За протоколом, сімейний лікар отримує результат тесту пацієнта і має повідомити його йому особисто. Через це такої звістки доводиться чекати тиждень, а то й більше, – вважає міністр Степанов.
Урядовець наголосив, що у МОЗ реагують на всі повідомлення про тривалі затримки отримання результатів тестів. Міністерство створило моніторингові групи, які постійно відстежують повідомлення від громадян і здійснюють контроль за проведенням тестів та передачі їх результатів громадянам в областях.
"Зразок від пацієнта має бути доставлений до лабораторії протягом 48 годин і з дотриманням температурного режиму — від 2 до 8 градусів. І тільки тоді починається безпосереднє тестування. Після лабораторних досліджень результат надходить до лікарні, і вже сімейний лікар має повідомити людину. Саме на етапі після передачі результату в лікарню виникають затримки", - міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Заяву міністра щодо затримки результатів аналізів у лікарнях та поліклініках Суспільне попросило прокоментувати начальника управління охорони здоров'я Рівного Віктора Іськіва.
Той запевнив, що сімейні лікарі міста передають результати, як тільки їх отримають – в той же день. А затримка, якщо й відбувається, то з вини лабораторного центру, в якому буває черга 3-4 дні.
Керівник обласного лабораторного центру Роман Сафонов з цим не погоджується. За його словами, аналізи жителів Рівного передають через 2 дні, і лише у виняткових ситуаціях - через три дні.
При цьому, як розповів пан Сафонов, спираючись на власний досвід, у тих ситуаціях, коли виникали тривалі затримки, результати губилися на пошті лікарняних закладів.