"Опора" подала понад 20 звернень до поліції щодо порушень розміщення політичної реклами в області

"Опора" подала понад 20 звернень до поліції щодо порушень розміщення політичної реклами в області

"Опора" подала понад 20 звернень до поліції щодо порушень розміщення політичної реклами в області Фото: acmc.com.ua

Понад 20 звернень до поліції щодо порушень розміщення політичної реклами в області подали активісти Громадянської мережі "Опора". Про це повідомив координатор спостереження за виборами мережі "Опора" Вадим Головченко.

Вадим Головченко говорить, що серед головних порушень – завчасна агітація, оскільки відповідно до Виборчого кодексу партія може розміщувати агітаційні матеріали наступного після офіційної презентації та реєстрації своєї політичної сили, коли виборці можуть слідкувати за фінансуванням реклами з виборчого фонду партії. Серед порушників, за словами Вадима Головченка, партія "Пропозиція", "Національний корпус", партія "Наш край" та політична сила "Бджола2. Також активісти зафіксовали розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних (без інформації щодо накладів, замовника реклами тощо) та у не встановлених для цього місцях, що теж є порушенням виборчого законодавства.

"Нами було виявлено велику кількість порушень у політичної партії "Наш край", в Кам’янському партії "Бджола", були "Опозиційна платформа – За життя", партія "Пропозиція", "Партія зелених", "Європейська солідарність" та "Слуга народу". Якщо конференцію провела партія, вона набула іде статусу суб’єкта виборчого процесу, після чого до моменті реєстрації є заборонений період проведення агітації- на наступний день після реєстрації. Вихідні дані - наклад, де друкувалася, замовник. А також якщо розміщення у невстановлених місцях, паприклад, на опорах електромереж", – говорить Вадим Головченко – представник Громадянської мережі "Опора".

"Опора" подала понад 20 звернень до поліції щодо порушень розміщення політичної реклами в областіФото: Суспільне. Дніпро

Вадим Головченко – координатор спостереження за виборами мережі "Опора"

За коментарями ми звернулися до політичних партій, які за словами Вадима Головченка порушують політичну етику та виборче законодавства, на відповіді чекаємо. Коментар ми отримали від партії "Опозиційна платформа – За життя", за словами представниці пресслужби Анни Кондракової, кандидат, що на борді ще не зареєстрований, тому не є суб’єктів виборчого процесу, а розміщення емблеми партії агітацією не вважають. Юрист Андрія Верби, говорить, що юридично розміщення емблеми зареєстрованої партії не є правопорушенням, але фактично може бути агітацією.

Нагадаємо, з 15 по 29 вересня територіальні-виборчі комісії реєструють партії та кандидатів. До 19 жовтня розпорядники виборчого фонду подаватимуть фінансові звіти до ТВК. До 23 жовтня політична агітація має завершитись, 24 жовтня в Україні "день тиші". 25 жовтня відбудуться місцеві вибори.

Читайте також

Поліція відкрила 43 справи через порушення виборчого процесу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди