Гурток крою та шиття відкрили в Ананьївському спеціалізованому ліцеї, що на Одещині. Його створили в межах проєкту "Перша професія" громадської спілки "Освіторія", розповіла операційна директорка організації Анна Сидорук.
Викладачка уроків із шиття Людмила Іваночко вже провела перші чотири заняття, кожний урок тривав дві години. За її словами, за цей час діти навчилися робити машинні шви, вишивати та в'язати.

Людмила Іваночко
"Це було трохи криво, трохи косо, але абсолютно всі старалися. Якщо вони прагнуть навчитися, значить, вони стараються. Я десять разів підійду, десять разів буду разом із ними робити, допоки це не буде так, як повинно бути", – поділилася Людмила.

Гурток крою та шиття
Анна навчається у 9 класі. Дівчина розповіла, що у майбутньому мріє стати дизайнеркою, тому прийшла навчатися в новий гурток.

Вихованка школи-інтернату Аня
"Дуже подобається шити, тому що я, коли була меншою, постійно шила для своїх ляльок, для племінниці. Мені ця справа подобається. Коли шиєш, з'являється якесь натхнення. Також можна щось собі пошити. Чи для своїх рідних або друзів", – пояснила дівчинка.
Одне із занять гуртка з власним майстер-класом відвідав дизайнер одягу Богдан Kaсс. На думку чоловіка, аби стати дизайнером необхідно розуміти технологію того, що ти робиш, і розбиратися у палітрі кольорів.

Богдан Kaсс
"Я прийшов надихнути дітей, але насправді сам надихнувся. Я побачив те, що діти мають бажання цим займатися. Ми з ними домовилися, що вони зроблять колекцію, яку ми будемо разом покроково створювати. Дуже хочу, аби вони розвивалися, і в подальшому хочу побачити їх на Тижні мод", – поділився дизайнер.
Як розповіла операційна директорка громадської спілки "Освіторія" Анна Сидорук, наразі в Україні функціонують 32 гуртка з різних практичних професій – шиття, дизайну одягу і взуття, візажу, перукарської майстерності, кулінарії та будівельних робіт.

Анна Сидорук
"Це вже 33 професійна студія, яку ми відкриваємо в інтернатних закладах або сільських школах. І діти, навчаючись у закладі, отримують навички реальної професії. Це все для того, аби діти після закінчення навчального закладу не боялися безробітного майбутнього", – поділилась Анна.
За її словами, учні займаються на професійному обладнанні, у класі встановили шість швейних машинок. Крім того в інтернаті проводять тематичні майстер-класи та екскурсії.

Після навчання в гуртках діти можуть продовжити профільне навчання або одразу влаштуватися на роботу. Загалом понад 400 вихованців інтернатів отримали першу професію завдяки проєкту, наголосила Анна Сидорук.

Дівчата роблять чохол для мобільного телефону на уроці крою та шиття


Читайте також
- Школяра з Одеси нагородили відзнакою "Герой-рятувальник року"
- Метал, кістки та корали: в Одесі відкриється виставка скульптора Михайла Реви