З океану прибрали 126 тонн пластику завдяки інтернет-додатку

З океану прибрали 126 тонн пластику завдяки інтернет-додатку

З океану прибрали 126 тонн пластику завдяки інтернет-додатку
OCEAN CLEANUP GROUP

Пошукова система для браузера Google Chrome, створена нідерландською організацією із захисту довкілля допомогла прибрати з океану 126 тонн пластику.

Про це повідомляє Forbes.

Розширення Ocean Cleanup Group працює як і пошуковик Google, але з рядом відмінностей. По-перше, чим більше пошукових запитів здійснює користувач, тим більш доречні для нього рекламні оголошення показує браузер. А частину суми, яку сплатили рекламодавці, Ocean Cleanup Group направляє на операції з очищення океану від пластику.

Як розповів один із засновників компанії Майк Пауел, ідея додатку виникла як частина принципу "допомогти кожному творити зміни з власних осель". У розробку пошукової системи члени організації вкладали власні кошти.

За три місяці роботи проєкту Ocean Cleanup Group змогла профінансувати вивезення на переробку 126 тонн пластику з океану. Очищення відбувається на острові Балі в Індонезії. Але команда проєкту планує розширюватися по усій Південно-Східній Азії. Для цього нідерландці найняли та тренували місцеві індонезійські громади, які формували бригади прибиральників.

У Ocean Cleanup Group підрахували, що за кожні три пошукові запити через їх розширення така група очисників може витягнути з океану та переробити один поліетиленовий пакет. OCG має склад, куди привозять усю зібрану пластмасу. Потім її розділяють за видами — пляшки, хірургічні маски, поліетиленові пакети тощо. Компанія використовує сервіс ECO Bali для переробки, але вони сподіваються незабаром розпочати переробку всього видобутого з океану пластику самостійно.

Крім очищення океану від пластику організація також курує та фінансує проєкти допомоги морським тваринам, які страждають від забруднення океану.

Що відомо

  • Французькі науковці створили фермент, який може розщепити пластикові пляшки для повторного використання за кілька годин.
  • Уряд південноамериканської Чилі ввів остаточну заборону на використання пластикових пакетів у сфері торгівлі.
  • Розведення худоби в ЄС шкодить навколишньому середовищу більше ніж автівки — Greenpeace.

Вибір редакції

На початок