СБУ розкрила справи "інформаторів" армії РФ, які діяли у Миколаївській, Донецькій та Луганській областях

СБУ розкрила справи "інформаторів" армії РФ, які діяли у Миколаївській, Донецькій та Луганській областях

СБУ розкрила справи "інформаторів" армії РФ, які діяли у Миколаївській, Донецькій та Луганській областях
Затриманий. Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки України зібрала доказову базу, яка дозволила засудити двох людей, які працювали на російську армію у Миколаївській, Луганській та Донецькій областях. Чоловіки отримали 13 і 8 років ув'язнення. Вирок не набрав законної сили, оскільки триває строк апеляційного оскарження.

Про це 28 грудня 2023 року повідомили у Службі безпеки України.

Миколаївська область

За даними СБУ, житель Миколаївщини збирав відомості про дислокацію, кількість особового складу та озброєння Сил оборони, у районі Південноукраїнської АЕСАтомна електростанція.

"За кожне виконане завдання він отримував від окупантів гроші. Для конспірації, суми надходили на банківську карту його приятеля, якого він використовував "втемну", — йдеться в повідомленні відомства.

На підставі доказів суд визнав винним чоловіка за статтеюЧастина третя статті 114-2 Кримінального кодексу України про поширення інформації про Збройні сили України. Йому присудили вісім років ув'язнення.

Донецька та Луганська області

За інформацією Служби безпеки, інший підозрюваний у районі Лимана Донецької області підтримував російські війська та допомагав їм "розквартируватись" у приватних будинках односельчан, які виїхали на підконтрольну Україні територію.

"Крім того, чоловік "зливав" каральним загонам армії РФ місця проживання учасників руху опору в регіоні", — йдеться в повідомленні СБУ.

За даними відомства, чоловік розробив маршрут для втечі російських військ через ліси до Кремінної на Луганщині.

Підозрюваного затримали у вересні 2022 року після звільнення району. Суд визнав його винним у колабораційній діяльностіЧастина сьома статті 111-1 Кримінального кодексу України. Чоловіку присудили 13 років тюрми.

Розслідування здійснювали співробітники СБУ в Миколаївській, Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва органів прокуратури.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок