Можна ремонтувати техніку на місці: київські волонтери передали військовим сучасну МТО

Можна ремонтувати техніку на місці: київські волонтери передали військовим сучасну МТО

Ексклюзивно
Волонтери передали комплекс МТО
Комплекс МТО, який волонтери передали на потреби ЗСУ. Фото: Герман Крігер

Волонтери Благодійної організації "Реактивна Пошта" розробили і передали військовослужбовцям 43-ї окремої артилерійської бригади мобільну станцію технічного обслуговування. Вона необхідна для обслуговування та ремонту військової техніки на місці поломки.

Про це Суспільному розповіли співзасновники БО "Реактивна Пошта" Дмитро Чуканов та Павло Нарожний.

Що таке МТО

Мобільна станція технічного обслуговування (МТО) складається з армійської вантажівки з Німеччини з краном-балкою, причепу та двох морських контейнерів. У контейнері встановлено спеціальне обладнання, яке забезпечить 90% ремонту артилерійської техніки біля лінії фронту.

волонтери передали військовим сучасну МТО
Кран-балка на мобільній станції техобслуговування. Фото: Герман Крігер
"Основна її задача — це у відносно невеликому тилу від лії фронту, в глибині 30-40 кілометрів, забезпечити підрозділам можливість більшість проблем пов'язаних з ремонтом техніки виконати на місці", — зазначив Дмитро Чуканов.

За його словами, контейнери обладнані пускозарядним приладдям, сварками та іншими інструментами. Там можна не лише ремонтувати техніку у польових умовах, а й виготовляти запчастини.

Волонтери передали військовим МТО
Ремонтне приладдя у контейнері МТО. ФОТО: Герман Крігер
"Причеп же більше виконує функцію шиномонтажного комплексу. На фронті резина швидко зношується через великі пробіги, також вона може постраждати після обстрілів. Нюанс в тому, що колеса розміром по півтора метра. Раніше військові руками, ломами це робили (міняли шини — ред.) і відповідно перевзути одну вантажівку займало кілька днів. А з цим рішенням вони зможуть це робити менше, ніж за день, за лічені години", — розповів Дмитро Чуканов.

Він додав, що представники виробника провели навчання серед ремонтних рот, які працюватимуть на МТО. І використовувати комплекс можна одразу, як тільки він стане на облік у військовій частині.

Волонтери передали МТО військовим
Співзасновник БО "Реактивна Пошта" Дмитро Чуканов оглядає комплекс МТО. Фото: Герман Крігер

Скільки коштувала МТО

Вартість мобільної станції технічного обслуговування склала близько 120 тисяч доларів. Кошти надав український бізнес, повідомив співзасновник БО "Реактивна Пошта".

"Ми щільно працюємо з меценатами як фізичними особами, але на такі великі проєкти, безумовно, більшу частку вкладає соціально відповідальний бізнес. Зараз це була маркетингова компанія Expla, яка, власне, і задонатила 120 тисяч доларів на цей комплекс. Бо збирати на один комплекс в гривнях — більше 3 мільйонів вийшло — у вигляді донатів, наприклад, 30, 50 гривень — буде дуже довго і, на жаль, це не працює", — каже Дмитро Чуканов.

Яка потреба українського війська у МТО

Це вже другий сучасний комплекс МТО, який волонтери "Реактивної Пошти" передали на потреби Збройних сил України. Він розрахований для ремонту західного озброєння. Загалом, за словами співзасновників БО, у кожній артилерійській бригаді на кожен дивізіон має бути хоча б по одній мобільній станції техобслуговування.

"У нас є окремі артилерійській бригади. Але артилерія є і в загальновійськових бригадах. Зараз у Сухопутних військах є, наприклад, 22-га, 47-ма механізовані бригади, у них є купа різної техніки, танки , БМП, артилерія, і їм так само потрібні такі комплекси. А у нас, якщо я не помиляюся, у ЗСУ є більше 20 механізованих бригад. Сміливо можна сказати, що штук 50-100 таких комплексів треба", — розповів співзасновник БО "Реактивна Пошта" Павло Нарожний.
Київські волонтери передали військовим сучасну МТО
Співзасновник БО "Реактивна Пошта" Павло Нарожний оглядає комплекс МТО. Фото: Герман Крігер

Які ще проєкти планує реалізувати найближчим часом БО "Реактивна Пошта"

Найближчим часом київські волонтери планують передати на потреби військових пересувний командний пункт. Його допомогли придбати представники бізнесу. Вантажівку купили на аукціоні в одній із країні НАТО, їй приблизно 20 років і пробіг складає 20 тисяч кілометрів, повідомив Дмитро Чуканов. За його словами, у пересувний командний пункт буде оснащений робочими місцями, моніторами, інтернетом, акумуляторами. Раніше волонтери вже передавали такий пересувний командний пункт.

"Такий командний пункт можна за 15 хвилин розгорнути і офіцери можуть бачити оперативну ситуацію на фронті і більш якісно керувати військами. І зараз ми будемо ще збирати на два штаби для бригад з ракетним озброєнням. Тому що у ЗСУ немає кінцевої кількості чогось — там треба все і багато. Я сподіваюсь, ще цього, або на початку наступного ми зможемо передати штаб в ЗСУ", — сказав Дмитро Чуканов.

На початок