На Київщині відкрили Центр ветеранського розвитку

На Київщині відкрили Центр ветеранського розвитку

На Київщині відкрили Центр ветеранського розвитку
На Київщині відкрили Центр ветеранського розвитку. Фото: КОВА

На базі Білоцерківського національного аграрного університету відкрили другий на Київщині Центр ветеранського розвитку. Там планують допомагати ветеранам опановувати нові професії та розвивати навички.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації (КОВА).

Зазначається, що також у закладі надаватимуться психологічні консультації для подолання стресових ситуацій та адаптації до цивільного життя. Центр має стати складовою реінтеграції ветеранів до цивільного життя та створити передумови для здобуття, відновлення і удосконалення професійних знань ветеранів та членів їхніх сімей. Це сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності на ринку праці.

"В університеті вже розроблені стратегії і рекомендації для навчання військовослужбовців та ветеранів, діють спеціальні короткострокові програми. Також вивчається можливість здійснення підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб та для членів їхніх родин", — йдеться у повідомленні.

У КОВА зауважили, що Центри ветеранського розвитку також покликані стати хабами для обговорення і зустрічей ветеранів та військових, планування спільних бізнес-моделей чи громадської активності.

Наприкінці вересня у Бучанській громаді розпочав роботу Київський обласний центр допомоги захисникам України. Тут, зокрема, можна отримати консультації щодо прав, пільг, соціальних гарантів та механізмів їх реалізації. У центрі також допомагатимуть в адаптації та реабілітації учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Що відомо про заходи підтримки ветеранів у Києві та області

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи. Також у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.

Ще на Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям, а також допомагатимуть супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни. Зокрема, йдеться про придбання сучасного обладнання для реабілітаційного центру в Києві.

У столиці презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За допомогою нього можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних.

На початок