Maxar опублікували нові знімки російського корабля "Новочеркаськ", якого знищили ЗСУ

Maxar опублікували нові знімки російського корабля "Новочеркаськ", якого знищили ЗСУ

вибух Феодосія, Новочеркаськ
Пожежа на ВДК "Новочеркаськ" в порту Феодосії внаслідок ракетного удару. Фото: Telegram/ASTRA

Американська компанія Maxar Technologies опублікувала нові супутникові знімки до та після атаки на російський корабель "Новочеркаськ" у порту Феодосії.

Кадри, які датовані 5 та 26 грудня, показують російський десантний корабель "Новочеркаськ". На знімку від 4 грудня видно ще цілий корабель, а на другому — як він вже палає та пошкодження інфраструктури поряд після удару.

Українська армія потопила російський десантний корабель "Новочеркаськ" у тимчасово окупованому Криму. Міноборони РФ підтвердило "пошкодження" корабля.

Окупаційна влада повідомляла, що тоді пʼять людей отримали поранення та один загинув. Також постраждав Залізничний вокзал. Зокрема, вибуховою хвилею вибило вікна і обсипалась штукатурка. Потяги з Феодосії до Джанкою тимчасово відправлятимуться зі станції "Айвазовська". У будинках, що знаходяться поблизу порту, повибивало вікна та скляні двері.

Що відомо про російський десантний корабель "Новочеркаськ"

У березні 2022 року російський десантний корабель "Новочеркаськ" вже був пошкоджений ЗСУ під час удару по порту Бердянська.

Тоді у пресслужбі військово-морських сил ЗСУ повідомили про знищення у тимчасово окупованому Бердянському морському порту великого десантного корабля РФ. Спочатку повідомлялося про затоплення корабля "Орськ", згодом стало відомо, що ним виявився ВДК "Саратов".

Окрім "Саратова", пошкодження дістали кораблі "Цезарь Куніков" та "Новочеркаськ". За даними Міноборони, на "Новочеркаську" — троє загиблих та троє поранених.

На початок