Скільки коштуватиме миколаївцям меню до новорічного столу

Скільки коштуватиме миколаївцям меню до новорічного столу

У 2023 році ціни на продукти до святкового столу на Новий рік у порівнянні з минулим зросли на 70 відсотків. На підвищення цін впливає одразу два фактори — воєнні дії та нестабільність валюти.

Чому ціни зростають та скільки коштуватиме новорічний стіл для жителів Миколаєва, з'ясовували кореспонденти Суспільного.

Що купуватимуть до святкового столу миколаївці

Жителька Миколаєва Олена говорить, зазвичай, купує продукти до Нового року заздалегідь, бо діють акції. Жінка каже, що меню вже спланувала, але купила ще не все.

"Потрошки, як усі, овочі й фрукти. Ціни — ну на щось зросли, а щось по нормі. Не все ще купили, у процесі. Як зазвичай: пюре, холодець, олів’є, будемо качку запікати. Качка вже є. А так апельсини, мандарини, банани", — розповідає Олена.

Скільки коштуватиме миколаївцям меню до новорічного столу
Олена, Миколаїв, 27 грудня 2023 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Продавчиня одного з ринків Миколаєва Тетяна говорить, серед товарів, які вона реалізує подорожчали тільки апельсини.

"Сьогодні брали мандарини — 80 гривень, лимон — 90 і кутю брали — 25 гривень баночка, сушка на узвар — 70, ну і банани, апельсини, журавлину і калину. Ми торгуємо як і той рік (2022 — ред.). Ціни однакові, що на яблука, що на цитрусові. На апельсину єгипетську, мабуть, у тому році була ціна 80, в цьому — 100", — говорить продавчиня.

Скільки коштуватиме миколаївцям меню до новорічного столу
Товари на ринку, Миколаїв, 27 грудня 2023 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Зі слів продавчині Аліни, ціни на м’ясну продукцію та рибу зросли.

"Найбільш ходові товари — це ковбаска на дровах, 330 грн. Ціна не змінилася у порівнянні з минулим роком (2022 — ред.). Також із вареної у нас є ковбаска "Преміум", вона як "Лікарська" — 200 гривень коштує за кілограм, теж ціна не змінилася. Є такі позиції ковбаса і риба подорожчали може на декілька гривень, але це не так відчутно", — говорить Аліна.

Що говорять економісти

Згідно з даними Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", у 2023 році новорічний стіл для родини з чотирьох людей коштуватиме майже 2900 гривень. У порівнянні з 2022 роком — це на 8,4 відсотка дорожче. До розрахунку долучили салати, м’ясні та рибні продукти, овочі, фрукти, хлібобулочні, кондитерські вироби та напої.

Скільки коштуватиме миколаївцям меню до новорічного столу
Ковбасні вироби в одному з магазинів Миколаєва, 27 грудня 2023 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Голова Миколаївського обласного осередку Спілки економістів України Олексій Мірошниченко говорить, ціни зростають на продукти, які не є первинною сировиною, такі як м'ясо.

"Ковбаси, якісь інші вироби, які вже промислового виробництва, там додають енерго-складову, там додають вартість заробітної плати, знов таки зростання життєвих потреб, збільшує ці складові, енергоносії й тому саме ці продукти здорожчали найбільше, їх ціна зросла на 70 відсотків, а може і до 100 впродовж останнього року", — додає Олексій Мірошниченко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок