"Це наша земля": як українські військові звільняли село Роботине на Запорізькому напрямку

"Це наша земля": як українські військові звільняли село Роботине на Запорізькому напрямку

Військовослужбовці штурмового батальйону "Скала" на псевдо Оскар та Потапич разом із побратимами звільняли село Роботине Запорізької області. 23 серпня над Роботиним замайорів український стяг, проте населений пункт і досі знаходиться під щоденними обстрілами російської армії.

Про те, як звільняли Роботине та чому воно є важливим для оборони області, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Метр за метром, будівля за будівлею — так звільняли українське село Роботине на Запоріжжі, розповів військовий з позивним Оскар:

"Це наша земля. Було складно, бо дуже багато було живої сили противника, яка атакувала даний населений пункт. В них були дуже великі втрати, що по особовому складу, що по техніці. Ми постійно давали відсіч, та проводили штурмові дії".
Військовослужбовець на псевдо Оскар
Військовослужбовець на псевдо Оскар. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби утримати позиції, російські військові замінували територію та звели укріплення — це ускладнювало просування Сил оборони України, зізнався Оскар:

"Росіяни в основному сиділи під будинками. Тобто повиривали собі вогневі точки, кулеметні, а також були ще на чердаках, на самому будинку були гранотометні розрахунки і також були ще спостерігачі. Ми їх знищували, ми працювали з дрону, також працювали туди артилерією, подавляли і відповідно танками".
Український прапор на одній з будівель села Роботине на Запоріжжі
Український прапор на одній з будівель села Роботине на Запоріжжі. Скриншот з відео 47 окремої механізованої бригади

Штурм Роботиного, за словами Оскара, тривав близько двох тижнів. Найбільше з того часу військовому запам'яталося, коли ЗСУ знищили велику кількість окупантів на краю села:

"Коли вийшли дві розвідгрупи в кількості 16-ти чоловік, і вони знищили противника, їх кількість складала на той момент 40 чоловік. Це була Морська піхота Російської Федерації. Дві групи, вони знищили, також оволоділи зброєю".
Звільнення села Роботине на Запорізькому напрямку
Звільнення села Роботине на Запорізькому напрямку. Скриншот з відео 47 окремої механізованої бригади

Коли звільнили Роботине, там перебувало ще близько 15 місцевих мешканців, розповів Потапич, побратим Оскара. Зустрічали українських військових з теплом та сльозами на очах:

"Хлопців молоком пригостили, просто дали молоко, козочку подоїли, хлопці попили молока і евакуювали місцевих жителів. Плакали, коли дали подзвонити, вони рідним своїм всім дзвонили. Радість в людей була, що ми зайшли туди".
Військовослужбовець на псевдо Потапич
Військовослужбовець на псевдо Потапич. Фото: Суспільне Запоріжжя

Військовий на псевдо Потапич розповів, що звільнення Роботиного має важливе значення для просування українських бійців у сторону Токмака:

"Тому що це висоти, які займаються і далі легше тримати їх буде і продовжувати наступ. Але ми їм цього не дамо зробити. Так як ми зараз зайняли Роботине, ми частково перекрили ворогу логістичні шляхи. Вони роблять круги, щоб добратися до позицій чи підвести чи забрати поранених, чи вбитих".
Село Роботине Запорізької області
Село Роботине Запорізької області. Скриншот з відео 47 окремої механізованої бригади

Зараз село щоденно перебуває під вогнем російських військових. Бійці ЗСУ розповіли, що армія РФ тисне живою силою та технікою, проте Сили оборони відступати не збираються і будуть надалі тримати українське Роботине.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок