Посилення ППО Києва: шість тепловізійних прицілів для ПЗРК, придбані за донати, доправлять військовим

Посилення ППО Києва: шість тепловізійних прицілів для ПЗРК, придбані за донати, доправлять військовим

Тепловізійний приціл для ПЗРК для ППО Києва
Тепловізійний приціл для ПЗРК. Фото: скріншот з відео Петра Оленича/Telegram

У Києві на благодійній платформі "Безпечне небо" назбирали грошей для придбання 6 тепловізійних прицілів для переносного зенітного ракетного комплексу (ПЗРК).

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Оленич.

"Завдяки вам і платформі "Безпечне небо" сили ППО Києва отримають 6 тепловізійних прицілів для ПЗРК. Саме ці мобільні групи цілодобово захищають столицю від шахедів і ракет", — йдеться у дописі посадовця.

Що відомо про платформу "Безпечне небо"

У березні команда “Київ Цифровий” разом із військовими запустила платформу для допомоги силам протиповітряної оборони “Безпечне небо”.

"Безпечне небо" — це сучасна українська інноваційна розробка, здатна виявляти повітряні цілі, навіть ті, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їх маршрут для подальшої нейтралізації. А ще система використовує штучний інтелект, щоб передбачати, звідки можуть виникнути загрози. Початкова мета — 2 500 сенсорів вартістю 950 000 $.

У листопаді амбасадор UNITED24 Тімоті Снайдер анонсував персональний збір на систему виявлення повітряних цілей "Безпечне небо". Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну історик почав читати курс лекцій про створення сучасної України в Єльському університеті та зробив їх публічними. А в листопаді 2022 року Снайдер став амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24.

На початок