На Херсонщині триває підготовка до проведення місцевих виборів: які особливості

На Херсонщині триває підготовка до проведення місцевих виборів: які особливості

На Херсонщині триває підготовка до проведення місцевих виборів: які особливості Суспільне Херсон

На території Херсонської області триває процес реєстрації кандидатів, списків від політичних сил немає. Вони мають бути подані до 24 вересня.

Як розказав кореспондентам Суспільного голова Херсонської обласної територіальної виборчої комісії Тарас Бузак, списки мають бути подані до 00:00 24 вересня:

"Жителі міста Херсона отримають: бюлетень виборів обласної ради, виборів депутатів херсонської міської ради, з виборів депутатів районних у місті Херсоні рад, з виборів депутатів Херсонської районної ради і виборів херсонського міського голови. Десь 4-5 бюлетенів".

За словами Тараса Бузака, одна із нагальних проблем підготовки - відсутність фінансування:

"Зараз начебто провели комісію, гроші пішли. Щоб ви розуміли, комісія утворена 11 серпня. По цей день фінансування немає. Хто буде фінансувати антиковідні питання, теж не вирішено. На сьогодні за власні кошти комісія придбала антисептики і маски".

З 18 членів херсонської районної ТВК працюють 13. Кандидатури 5 інших перевіряє ЦВК. Ці люди не виходять на зв’язок, - розказав голова Херсонської районної територіальної виборчої комісії Владислав Гладкий. Фінансування ТВК ще не отримувала. Усі витрати з власних грошей.

"Що таке херсонська районна рада, поки що ніхто не розуміє. Хто кому підпорядковується, теж поки не зрозуміло. Це буде районна рада, чи це буде вища, Ніж обласна. Тому кандидати, вважаю, не поспішають, економлять час, силу і гроші", - розповів Владислав Гладкий.

Він додав, що змінилась форма бюлетенів:

"Треба ще обрати людину зі списку і зазначити номер. Як колись давно на листівках писали індекс, ось такий самий індекс, який теоретично можна зчитати машиною. Бюлетенів з помилками буде набагато більше, ніж на попередніх виборах, бо люди звикли або галочку, або хрестик".

вибориСуспільне Херсон

Херсонська міська ТВК відповідає за організацію виборів депутатів до міської ради та на посаду міського голови. До неї входить 160 виборчих дільниць, - розказав голова територіальної виборчої комісії міста Херсона Віталій Абрамов:

"На даний момент на посаду міського голови документи подав 1 кандидат. За партійними списками на даний момент не подавали. Ті, хто подають документи до виборчої комісії, є кандидатами після їх реєстрації виборчою комісією безпосередньо. На даний час у нас як таких кандидатів немає. Тому що комісія не зареєструвала".

До Суворовської ТВК сьогодні на 11.30 не було подано жодного списку кандидатів від політичних партій, розказала голова комісії. Голова Суворовської територіальної виборчої комісії Ольга Пархоменко додала, що тільки приходили реєструвати повідомлення про партійні конференції.

Списки кандидатів від своєї партії планують подати через два дні, - розказав представник політичної партії Костянтин Риженко:

"Наша політична сила подає до усіх рад усіх рівнів у Херсонській області. Наразі це повідомлення про збори партії, які відбудуться 22 вересня. Все відбувається дуже швидко".

вибориСуспільне Херсон

До територіальної виборчої комісії корабельного району Херсона також надходили тільки повідомлення про проведення партійних конференцій. Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть до 00 години 24 жовтня подати заяву, що хочуть голосувати вдома. Під час голосування необхідно дотримуватись правил карантину, – розказала голова Корабельної територіальної виборчої комісії Інна Князь:

"Потрібно бути у захисній масці членам комісії. Повинна бути відокремлена кабінка для людини, яка прийшла з температурою, повинен бути безконтактний термометр, два комплекти захисного одягу для членів комісії, які будуть ходити з переносними скриньками".

У Корабельній ТВК усі 18 членів працюють. Тут уже подали списки кандидатів від партії, – розказала голова Дніпровської територіальної виборчої комісії Наталя Мартинюк. Вона додала, є перше подання, члени комісії обробляють - на конференції було 10 подань.

За словами Тараса Бузака, після 24 вересня протягом 5 днів члени територіальних виборчих комісій мають прийняти рішення щодо реєстрації кандидатів і протягом трьох днів – видати довідку про реєстрацію.

Оксана Хлєбус, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди