Тернопільська область — перша за кількістю хворих на кір за рік

Тернопільська область — перша за кількістю хворих на кір за рік

Дитяча лікарня в Тернополі
Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині зафіксували найбільшу кількість хворих на кір в Україні у 2023 році.

Про це на сайті Міністерства охорони здоров’я повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У повідомленні йдеться, що з 55 зареєстрованих випадків в Україні — 12 на Тернопільщині.

Головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук розповіла, підйом захворюваності у 2023 році прогнозували.

"Це було 7 випадків поодиноких. Це було 3 випадки у місті Тернополі і 4 випадки в Тернопільському районі: місто Бережани — 2 випадки, які не пов’язані між собою, Козівська територіальна громада — 1 випадок у дорослої людини і Микулинецька територіальна громада — 1 випадок у дитини. А також 5 випадків у Чортківському районі. На початку року був випадок в одній з загальноосвітніх шкіл міста Чортків, де було зареєстровано 3 випадки. Це було кваліфіковано, як спалах, бо ці захворювання були зареєстровані в один період і в одній загальноосвітній школі протягом одного інкубаційного періоду. І наступний спалах в нас також був в Чортківському районі, у селі Новоставці захворіли дві людини 17 і 18 років. Там також було кваліфіковано, як спалах, бо це були друзі між собою і вони між собою контактували".

Оксана Чайчук
Головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Оксани Чайчук, влітку цього року провели вакцинальну кампанію від кору. Під час неї щепили 6400 дітей. Планують вакцинувати ще 175 дітей.

"Спалах кору починається з одного року, як правило протікає три роки. Тобто, 2023 рік, початок підйому захворюваності, очікуємо у 2024 більший підйом і кінець 2024 початок 2025 буде пік захворюваності на кір. Якщо говорити про попередні підйоми, то попередній підйом в нас був у 2017 році. Ці цифри будуть дуже красномовно говорити про те, який висококонтагіозний і заразний кір. Було зареєстровано 298 випадків і було зареєстровано 10 спалахів. У наступному, 2018 році, вже було зареєстровано 3 659 випадків. Ріст вже був в 12,4 раза і в наступному 2019 році було 3892 випадки і 35 спалахів".

Кабінет щеплень
Кабінет профщеплень. Фото: Суспільне Тернопіль

Кір — хвороба, що викликає кашель, нежить, кон’юнктивіт та підвищення температури. Характерною ознакою кору на 3-5 день захворювання є висипка на шкірі та сіро-білі плями на слизових оболонках рота. Передається ця хвороба повітряно-крапельним шляхом. Кожні 4-5 років епідеміологи фіксують ріст захворювання цією недугою.

На початок