Місто Дніпро має низький індекс конкурентоспроможності

Місто Дніпро має низький індекс конкурентоспроможності

Місто Дніпро має низький індекс конкурентоспроможності

У Дніпра індекс конкурентоспроможності становить 50,68 і це дуже низький показник. Про це в ефірі програми "Тема дня" "Українського радіо UA:Дніпро" повідомив економічний експерт Михайло Крапивко.

Місто Дніпро опинилося на 15 місці серед 24 міст України – з середнім Індексом конкурентоспроможності. Результати дослідження у Facebook опублікувала програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України". Дослідження конкурентоспроможності міст України зробили компанія Info Sapiens та ГО "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій".

Для вимірювання індексу провели масштабне опитування, перша хвиля якого охопила 23 обласні центри України та місто Київ. Опитано 5 тис. 115 суб'єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

За словами експерта Михайла Крапивка індекс конкурентоспроможності складається з 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст: започаткування бізнесу, доступ до публічного майна, прозорість та відкритість даних, вартість дотримання законодавства, податки та збори, неформальні платежі та корупція, безпека ведення бізнесу, лідерство міської влади, ресурси для розвитку та підтримка інновацій.

Найгірший показник у Дніпра за п’ятим компонентом – податки та збори, найкращий за десятим компонентом – підтримка інновацій.

"Податки та збори – це давня проблема Дніпра. У місті плата за землю – одна з найвищих в Україні. Нещодавно з 3% податок на землю підняли до 12%. І як виявилося незаконно. Єдиний податок у Дніпрі розраховують по максимальній шкалі. При цьому дуже довгий та складний процес виділення землі під бізнес та перехід права власності на землю", – сказав Михайло Крапивко.

Щодо підтримки інновацій, тут Дніпро має гарний результат завдяки підприємствам космічної галузі.

"У Дніпрі цей показник завжди буде високим, бо тут є КБ "Південне", "Південмаш" та ряд інших підприємств, отже інновації тут були і будуть завжди", – підкреслив експерт.

За словами Михайла Крапивка, щоб підвищити індекс конкурентоспроможності, місцева влада Дніпра повинна змінити відношення до малого та середнього бізнесу, і саме місцевий бізнес повинен бути в її пріоритеті.

Читайте також

У Дніпрі розробили нову туристичну мапу

Будівництво Селянського узвозу у Дніпрі планують завершити у жовтні

Через забудову в історичному кварталі Дніпра пішов тріщинами будинок – репортаж

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди