На Кіровоградщині змінили 79 членів виборчих комісій від 28 партій

На Кіровоградщині змінили 79 членів виборчих комісій від 28 партій

На Кіровоградщині змінили 79 членів виборчих комісій від 28 партій Суспільне: Кропивницький

У складі територіальних виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів у Кіровоградській області, замінили 79 людей. Про це Суспільному розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в області Зоя Лебідь. З її слів, найбільше своїх представників у комісіях змінили партії "Слуга Народу" та "Голос".

Заміни відбулися у багатьох територіальних комісіях. Партія "Слуга народу" замінили 19 своїх представників, "Голос" – 13.

На Кіровоградщині змінили 79 членів виборчих комісії від 28 партійОПОРА

На Кіровоградщині змінили 79 членів виборчих комісії від 28 партій

Однією з причин дострокового припинення повноважень члена територіальної, дільничної виборчої комісії, відповідно до Виборчого кодексу України, є внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого його кандидатуру включили до складу комісії.

Що відомо

  • Центральна виборча комісія сформувала в Кіровоградській області 17 територіальних виборчих комісій. Станом на 18 вересня, склад ТВК в Кіровоградській області змінювався 10 разів.
  • Повноваження членів ТВК припиняються достроково і з інших причин: у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії; припиненням його громадянства України; вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов’язків члена комісії; реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови; реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; відмовою від складення присяги члена комісії; порушенням присяги члена виборчої комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов’язків, засвідчене не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить; систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування; набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення; набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів; визнанням його судом недієздатним або безвісно відсутнім; виявленням обставин, що позбавляють особу права входити до складу виборчої комісії; його смертю або оголошення його померлим.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди